22 Ekim 2018 Pazartesi

Evinin enkazında can veren kadın toprağa verildi

Afrin Ve Menbiç

06 Şubat 2018, 23:46
Afrin Ve Menbiç
Mehmet İlarslan
Bundan 20 yıl kadar önce bir gece Halıkent gazetesinde oturduk, memleket meselelerini görüşüyoruz. 
Konuğumuz devrin eski bakanlarından memleketin değerli evladı İsmail Özdağlar beyefendi bize ilk defa duyduğumuz BOP projesini anlattı.
 
O zamanlar bu proje pek bilinmiyordu haritalar yayınlanmamıştı. Öğrendiğimizde dehşete düştük. Bu programın hedefi Müslüman ülkeler ve onların sahip oldukları yer altı ve yerüstü kaynaklarıydı. Emperyalist ülkelerin petrol altın, bor uranyum ve toryum gibi değerli maden ve kaynakları bu ülkelerin iştahını kabartıyordu. Bundan 100 yıl önce yine aynı nedenlerle bu ülkeler Osmanlıyı bu bölgeden vurarak bitirdiler. 
Sevr anlaşmasıyla Anadolu’yu bu bölgeyi işgal ettiler. O dönemlerde dedem Ethem Çavuş, Ortadoğu ve kuzey Afrika’da Hicaz ve Yemende 15 yıl kadar Osmanlı imparatorluğunda askerlik yaptı. Arapları ve Ortadoğu ülkelerini iyi bilir ve zaman zaman bize anlatırdı. Yine 100 yıl öncede Osmanlıyı yıkan İngiliz Fransız gibi emperyalist ülkeler ve onların destekçileri içimizde bulunan hainler ve taşeronlar harekete geçtiler. 
Lawrence ve yardakçıları Arapları Osmanlı ya karşı ayaklandırdılar. İlk karşı çıkan bu gün mazlum dediğimiz hep yardımına koştuğumuz Filistinliler oldu. Osmanlı’ya ihanet ettiler. Ve ilk  olarak bağımsızlıklarını ilan edip Osmanlı’ dan ayrılan ülke oldular. 


İngilizler ve Fransızlarla birleşen taşeron güçler ve Araplar Osmanlı’ya karşı her cepheden saldırlar. Onbinlerce askerimiz çöllerde şehit oldu. Filistinlilerden sonra diğer Arap ülkeleri de imparatorluktan ayrıldılar. 
Süveyş kanalını ve Mısır’ı İngilizler ele geçirdi. Ethem çavuş Bingazi limanına bakan tepelerde İtalyanların gemileriyle asker ve mühimmat çıkardıklarına tanık oldu. 


Osmanlı Cezayir ve Bingazi’den de çekilmek zorunda kaldı. İngilizler Mısırda işbirlikçi Araplarla birleşerek Osmanlıyı Süveyş kanalına Mısır ve Kahire’den bir daha dönmemek üzere uzaklaştırdılar. Bunu Mekke ve Medine gibi kutsal topraklarda bulunan Suudiler takip etti. Yemen düştü, kutsal toprakları koruyan binlerce askerimiz İngiliz ve Fransız ve bunların iş birlikçileri tarafından katledildi ve şehit edildiler. 


Yetmedi Irak’ta İngilizleri yenmemize rağmen burası da anlaşmalarla elimizden çıktı. Suriye’yi Fransızlar işgal ettiler, petrol bölgelerini ele geçirdiler. Irak ve petrolleri ise İngilizler ele geçirdi. Amaçları petrol bölgelerini ele geçirmekti. Başardılar, petrol bölgeleri kurtlar sofrası oldu. 
100 yıl önce Osmanlı’yı içerden yıkmak isteyen emperyalistler taşeron olarak Ermenileri kullandılar ve onları silahlandırdılar.
 
100 yıl sonra bu günlerde ise yer aynı düşmanlar aynı fakat taşeronları değişti. 
Bu işleri PKK, PYD, DAEŞ, IŞID gibi taşeronlara yaptırıyorlar. Emperyalist ABD bu terör örgütlerine her türlü askeri eğitimi maaşlarını veriyor. 
Sayıları 50.000 bulan bu terör gruplarına ayrıca bedelsiz ve ücretsiz olarak silah ve mühimmat yardımı da yapıyor. Verilen miktarın 5000 tır ve 2000 uçak dolusu olduğu yetkililerce belirtiliyor.
 En pahalı ve en ağır silahları bu örgütlere bedava veren Abd Türkiye’ ye paramızda olsa vermeyi istemiyor. 
Kıbrıs davamızda yıllarca ülkemize silah ambargosu uygulandı. O zaman TÜRKİYE bunu sineye çekti. Bu günkü Türkiye eski Türkiye değildir. 


Çok şey değişti 
Türkiye bir sömürge ülkesi bir aşiret veya bir kabile değildir. Bu günleri geleceği gören yöneticilerimiz akilâne davranıp milli harp sanayimizi geliştirdiler. 


İHA larımız SİHA larımız yerli ve milli roketlerimiz, tanklarımız ve zırhlılarımızı kendimiz yapmaya başladık. 
Sonuç ortada;  artık Türkiye emperyalist ülkelerin sömürgesi olmaktan çıkmıştır. 
Fırat Kalkanı harekâtında başarılı olduk. Bunun gibi Afrin’e yapılan Zeytin Dalı Harekâtı da elbette başarılı olacaktır. 


ZAFER YAKINDIR
 Başarımızın sırrı bu toprakların 100 yıl öncesine kadar bizim olmasıdır. O bölgede yaşayan insanlarda bizim insanımızdır. Çok değil 2 ve 3 kuşak önceki bu insanlar Türkleri tanıyan ve seven insanlardır. İnanıyorum aynı olay Menbiç te yaşanacaktır zafer Türk Ordularının olacaktır.


Türkiye meşru müdafaa hakkını kullanmaktadır. Suriye‘nin toprak bütünlüğünden yanadır. Bu görüşümüzü bütün dünyaya duyurduk. 


Geçte olsa bu topraklara geri dönmemiz ve oralara adalet eşitlik götürmemiz o bölgelerde yaşayan Arap Türk Kürt Sünni Şii birçok halkı memnun edecektir. 


Bu gün 100 sene sonra yine bu coğrafyada aynı emperyalistler vardır, bunlara sadece Rusya eklenmiştir. Rusya Suriye’de hem askeri üstler kurup sıcak denizlere açılırken; Suriye petrollerinin de ortağı olmuştur. Bu gün ırak petrollerini Suudi Arabistan ve Arap emirliklerinin petrollerinin sahibi ve en büyük hissedarı ABD dir. ABD bu bölgenin yeni efendisidir. Türkiye’nin bu harekâttaki amacı güney sınırlarında oluşan terör kuşağını veya devletlerini en az birkaçını yok etmekten ibarettir. 


Ayrıca ABD nin terör örgütlerine desteklerini önlemek ve sınır illerinin güvenliğini sağlamaktır. Afrin Zeytin Dalı Harekatının  2 – 3 haftada bitmesi mucize olur. Türkiye diğer emperyalist ülkeler gibi taşeron olarak 10.000 kadar askerden oluşan ÖSO mensubu askerle kara harekatını Türk askerlerle sürdürmektedir. 
Suriye de ESAD gidici gibi gözüküyor, ABD nin TC nin ne Afrin’de ne EL-bap’ta da kalıcı olduğunu düşünmüyorlar.


 ABD Afrin’i adeta TC’ ye hediye ederken asıl hedeflerini Fırat’ın doğusunda kalan 50.000 civarında askeri orduya sahip Kürt unsurlara destek vererek bu petrol bölgesini elinde tutmak istiyor. Bu uluslar arası oyunun kazananları Rusya ve ABD dir kaybedenleri ise ırak, Suriye ve Türkiye gibi Müslüman ülkelerdir. Ekonomide iyice sıkışan İktidarın bu işteki karı Vatandaşlardan ekonomik olarak fedakârlık istemektir. Anti Amerikancılık tırmandırılırken, ABD ile yapılan 11 milyarlık uçak alım anlaşması kafa karıştırıyor.


Sonuç olarak; AFRİN harekâtı ülkede sağcısı ve solcusu bütün unsurları birleştiren ve milli duyguları yüceltmesiyle baskın bir seçimin habercisi olabilir mi bunu zaman gösterecek.


SAYGILARIMLA,
Mehmet İLARSLAN

Bu içeriğe yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Yazılan yorumlardan sadece yorumu yazan kişi sorumludur. Bu yüzden T.C. Kurallarına aykırı yorumlar yazmayınız. Hakaret içerikli yorumlar onaylanmamaktadır.
    Yeni uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı sistemi demokrasimizi geliştirir mi ?

    ARŞİV