Alaşehir'de Seks Skandalı iddialarını ortaya seren Diker AKP'li Baybatur ve Mersinli'ye seslendi

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde bir vatandaşın, ses kayıtları, belge ve bilgileri kendisine ulaştırmasının ardından, Alaşehir Devlet Hastanesi ve Alaşehir AKP Teşkilatının da içinde bulunduğu Seks Skandalı iddialarını sosyal medya hesabından kamuoyuyla paylaşarak, ilgilileri ve yetkilileri göreve çağıran 19 ve 20. Dönem Manisa Milletvekili, araştırmacı yazar Tevfik Diker, bir anda çıkan haberlerle ülke gündeminde yer bulmuştu.

Alaşehir'de Seks Skandalı iddialarını ortaya seren Diker AKP'li Baybatur ve Mersinli'ye seslendi

Diker’in bu paylaşımlarının ardından, Alaşehir ilçesindeki iddiaların üstüne başka ihbarlar ve bilgilerde yine kendisine ulaşmış, Diker’de bunu Valilik ve ilgili bakanlıkla paylaşmıştı.

Skandal iddialarla ilgili soruşturma başlatılmıştı, son alınan bilgilere göre skandal iddialarla ilgili soruşturma halen devam ediyor.

Diker’in bu iddialarının ardından seks skandalı iddialarında adı sık geçen AKP Manisa Milletvekili Murat Baybatur ‘da basın yoluyla Diker’in iddialarına cevap vermişti.

Bir anda Alaşehir ilçesinde, gündem bu skandal iddialar olmuş, Diker’e kendi deyimiyle yağmur gibi belge ve iddialar yağmaya devam etmişti.

Diker’e ulaşan belge ve görüntüler içinde Seks Skandalı iddialarında adı geçen AKP İlçe Teşkilatı ve Hastane çalışanlarıyla birlikte çekilmiş, yine AKP Manisa İl Başkanı Berk Mersinli ve Milletvekili Murat Baybatur’un da bulunduğu fotoğraflar da Diker tarafından ilgili yerlere gönderildikten sonra, sosyal medya hesabından da paylaşılmıştı.

Soruşturma sürecinde taraflar sessizliğini korurken, Diker’e Alaşehir dışında diğer ilçelerden de benzer ihbarlar gelmeye devam ediyor.

Manisa Son Haber’e konuşan Diker," bu iddialar bana ait değildir. Bu olayın başlangıç noktası D.B. isimli kadındır. Ben görevimi yaptım ilgilileri bilgilendirdim, onlar gereğini yapacaklardır. Ben bana ulaşan ve onurlu hiçbir insanın kabul edemeyeceği bu iddiaların içinde yer alan hem hastanede hem AKP’de yer tutmuş insanların soruşturulması varsa çürüklerin ayıklanması ve temiz bir toplum, etik kurallarını koruyan kurumlar ortaya çıksın diye yaptım, Şahsıma bu olayları ortaya çıkarmamdan sonra tehditler geldi. Ancak Tevfik Diker bunlardan korkmaz ve çekinmez, aksine vatandaşlarımızın şahsıma güvenerek bana gönderdiği belgeleri ortaya dökmeye, yetkilileri harekete geçirmeye devam edeceğim" dedi.

Diker yaptığı açıklamada AKP Manisa Milletvekili ve MKYK üyesi de olan Murat Baybatur’a ve AKP Manisa İl Başkanı Berk Mersinli’ye açık bir mesajda yolladı.

Diker şöyle seslendi;

Manisa Alaşehir Devlet Hastanesinde çalışan  "DB' ve Ali Bozkaya'nın itiraflarıyla başlayan  Seks skandalı olayında adları geçen AKP MKYK Üyesi Manisa Milletvekili M.Baybatur ile İl Bşk.B.Mersinli ile çektirdikleri resimleri ona buna göstererek " bize kimse dokunamaz" diye güçlü ve korunmalı olduklarına dair çevrelerine algı yapıyorlarmış..

Bunlara son sözüm,

"Keser döner, sap döner, gün gelir hesap döner."

O gün geldi. Çünkü Savcılıkta ve kurumlarda İdari soruşturmalar devam ediyor...

Bir parlamenter olarak Baybatur'u açık seçik uyarıyorum.

Resimlerdekilerle ilgini ve partiyle ilişkilerini de kes. Yoksa bedeli ağır oluyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2019, 22:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER