Demirci'de öğrenci iken herkesin çok sevdiği Fatma öğretmen ilçeyi yasa boğdu

Celal Bayar Üniversitesi Demirci Eğitim Fakültesi’nde öğrenci olarak Demirci’de de 4 yıl yaşayan, bu sürede CHP Demirci Gençlik Kolları Başkanlığı ve Atatürkçü Düşünce Derneği üyesi olarak tanınan Fatma Kabukçu’nun ölüm haberi Demirci ilçesini yasa boğdu.

Demirci'de öğrenci iken herkesin çok sevdiği Fatma öğretmen ilçeyi yasa boğdu

Edinilen bilgilere göre 2017 yılında Van ilinde sınıf öğretmenliği görevine başlayan Kabukçu, yaz tatili için bulunduğu memleketi Nevşehir iline bağlı Kozaklı ilçesinde dün akşam saatlerinde yaşadığı ruhsal bir bunalım sonucu intihar ederek, canına kıydı.

Kabukçu’nun ölüm haberi arkadaşları ve dostları arasında büyük bir üzüntü yaratırken, sosyal medya hesaplarından acılarını ve hatıralarını paylaşan arkadaşları, paylaşımların içinde Kabukçu’nun Kürt ve Alevi bir erkek öğretmenle gönül ilişkisi yaşadığını ve sosyal baskılardan bunaldığı, ailesinin de bu beraberliğe karşı çıktığını iddia ettiler.

Ailesi ve toplumsal baskılardan çok etkilendiğinin altını çizen arkadaşları, genç kızın genç yaşta ölümü tercih etmesinin toplumsal ayrımcılık ve üzerinde oluşan baskıdan olduğunu iddia ettiler.

Demirci ilçesinde büyük küçük herkesin gönlünü kazanan, yapılan faaliyetlerde fedakârca ve hep en önde kurmay yapısıyla çalışan Kabukçu için, CHP Demirci ilçe Başkanı Melih Kuru ‘da sosyal medya hesabından bir mesaj yayınladı. Kuru mesajında üzüntülerini ve duygularını şöyle dile getirdi. “Ah Fatma ah, ne yaptın sen öyle acılara boğulduk. Fatma Kabukçu’nun vefatını büyük üzüntü ile öğrenmiş bulunuyorum. Öğrencilik döneminde gururla beraber Cumhuriyet Halk Partisi’nde çalıştığımız Fatma kabukçu kardeşimiz intihar ederek yaşamına son vermiş. Allah rahmet eylesin mekânı cennet olsun inşallah. Çok üzüldük, derin acılar içindeyiz, seni hiç unutmayacağız.”

Kozaklı’da bugün toprağa verilen genç öğretmen, AKP’den seçilmiş, Kozaklı Belediye Başkanı Akif Kabukçuoğlu’nun da akrabasıydı.

Demirci Eğitim Fakültesinden hocası Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi Saniye Ağgül’de sosyal medya hesabından acısını şu sözlerle ifade etti.

“Fatma Kabukçu'yla nasıl mı tanışmıştık?
Odama geldi."Hocam, benim devamsızlık hakkım dolmuş final sınavınıza giremiyorum. Ben Atatürkçü Düşünce Derneği’ndeyim. Bu aralar görevlendirmeler vardı, Demirci dışındaydık o nedenle devamsızlık yaptım. Kanıtlayabilirim isterseniz sadece bilin istedim."dedi. Gözlerinin derinliklerine bakarak onu dinlediğimden kanıt istemedim ve ülkemin senin gibi öğretmenlere çok ihtiyacı var sınavına gir, dedim. Derslerde takibimdeydi. O cesurluğu, güzelliği, evrensel değerleri sahiplenişi...
Sonra mı? Ben milletvekili olabilmek için Demirci'den yanımda Fatma'yla yola çıktım.Her şeyim olmuştu bir anda.Sosyal medya hesaplarım,reklam afişlerim,tüm randevularım ondan soruluyordu.Arabamda,evimde,telefonlarda hep Fatma vardı,birlikte hayallerimiz vardı..Ahhh be çocuk Ahhh...(arkadaşlar şu an perişan durumdayım,inanılmaz bir haldeyim) Ahhh be çocuk..Yakıştı mı sana bu gidiş ? Hem de böylesi bir gidiş. "Hocam, bu kez olmadı ama olacak nerde olsam geleceğim, hep yanınızda olacağım,"demiştin. Yalancı seni, kandırdın beni. Ben senin güçlü, aydınlık, cesur yönüne hayrandım. Nerede kaldı senin güçlü duruşun. Neye yanayım ben şimdi? En can öğrencime mi, bir an yanımdan ayrılmayan dava arkadaşıma mı, atanmayı başarmış böylesi aydınlık bir öğretmene mi? Hadi cevap ver bana. Bu satırları yazarken o güzel gözlerin çok mahçup bakıyor bana görüyorum.
Hani biz güçlüydük?
Hani bizi hiçbir şey yıkamazdı?
Hani...”

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2019, 09:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER