22 Haziran 2018 Cuma

Muharrem İnce İzmir'de 3 milyon insana konuştu

Savcı telefona çıkmayan nişanlısı için kız yurdunu bastı iddiası

Samsun’a 2016 yılında atanan genç savcı üniversite öğrencisi nişanlısı telefona çıkmayınca gece saat 03.00 sularında kız yurdunu bastı.

11 Mart 2018 Pazar 14:13
Savcı telefona çıkmayan nişanlısı için kız yurdunu bastı iddiası
 Samsun’a 2016 yılında atanan genç savcı üniversite öğrencisi nişanlısı telefona çıkmayınca gece saat 03.00 sularında kız yurdunu bastı.

3 Mart 2018 Cumartesi günü meydana geldiği öğrenilen olay şöyle gelişti.

Erzurum Cumhuriyet Savcı adayı iken Samsun Cumhuriyet Savcılığına atanan Ahmet İlyas Tolar 19 Mayıs Üniversitesinde 3. sınıf öğrencisi olduğu öğrenilen nişanlısı ile tartıştı.

Yaşadıkları tartışmadan sonra genç kız savcının telefonla aramalarına yanıt vermedi.

Sabaha karşı yanındaki polislerle birlikte genç kızın barındığı kız yurduna gelen Savcı Tolar, nişanlısıyla görüşmek istediğini söyledi.

Yurttaki görevliler bunun için uygun bir saat olmadığını ve öğrencilerin uykuda olduğunu belirttiler. İddialara göre Cumhuriyet Savcısı Tolar “ ben savcıyım çağırın gelsin” diye bağırdı.

Görevliler odasında uyumakta olan genç kızı kaldırıp durumu anlattılar, ancak genç kız “ben böyle birini tanımıyorum” diyerek odasından çıkmadı.

Yurt görevlilerinin genç kızın bu cevabını savcıya söylemelerine rağmen, Savcı Tolar nişanlısının odasına gitmek istediğini söyledi. Güvenlik kamerası kayıtlarını isteyen savcının yüksek sesli talepleri öğrencileri uyandırdı.

Görevliler ve polislerin araya girmesiyle yurttan ayrılan savcının ardından Samsun Kredi Yurtlar Bölge Müdürlüğü olayla ilgili tutanak tuttu.

Yaşanan bu tatsız olayla ilgili soruşturma başlatıldığını belirten Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz olayın bir yurt basma olarak değerlendirilmemesini, genç savcının nişanlısı tarafından “ ben gidiyorum hoşça kal” mesajı çekildiğini savcının da endişelendiğini ve kız yurduna gidip bakmak istediğini söyledi.

 

Anahtar Kelimeler: Samsun Savcı Kyk Yurt

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Yazılan yorumlardan sadece yorumu yazan kişi sorumludur. Bu yüzden T.C. Kurallarına aykırı yorumlar yazmayınız. Hakaret içerikli yorumlar onaylanmamaktadır.
  Cumhurbaşkanlığı seçiminde oyunuzu kime vereceksiniz?

  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  ARŞİV