Akhisar Belediyesi’nin uçurtmaları ile çocuklar gökyüzünde buluştu

Akhisar Belediyesi, normalleşme süreci sonrasında uzun zaman sonra dışarı çıkan çocukları unutmadı ve hepsine üzerinde ‘Gökyüzünde Buluşalım’ yazılı uçurtma dağıttı.

Manisa Son Haber
Akhisar Belediyesi’nin uçurtmaları ile çocuklar gökyüzünde buluştu

Korona virüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkmaları kısıtlanan 0-14 yaş grubu arasındaki çocuklar için saat 11.00 ile 15.00 arasında kısıtlamanın kaldırılması üzerine Akhisar Belediyesi ekipleri harekete geçti. Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun talimatları doğrultusunda çocuklara uçurtma dağıtıldı. Uçurtmalarını alan çocuklar, kendilerini unutmadığı için belediye başkanına teşekkür etti. Gökyüzünde buluşan yüzlerce uçurtma renkli görüntülere sahne oldu.

Sokağa çıkan 0-14 yaş arası çocukları düşünen Akhisar Belediyesi, kısıtlama öncesi ilçedeki parklarda dezenfeksiyon ve temizlik çalışması yaparak parkları çocukların kullanımına hazırladı.

Sosyal mesafe ve hijyen kurallarına göre hareket ederek vatandaşların sağlığını göz ardı etmeyen Belediye ekipleri, ilçedeki parklarda çocuklara, uçurtma ve maske dağıttı. Ayrıca çeşitli ikramlarda da bulunan Akhisar Belediyesi, dağıttığı hediyelerle de çocukları sevindirdi. Çocuklar kendilerini düşünen Belediye Başkanı Besim Dutlulu’ya sürpriz hediyeler için çok teşekkür etti.

YORUM EKLE