19 Ekim 2018 Cuma

Ege’de artık huzur ve güven ortamı var

Cep telefon faturalarında artış yeni yıldan geçerli

Cep ve mobil telefonların faturaları yeni yıl ile birlikte artıyor. Böylece cep telefonlarında faturalar bundan sonra zamlı olacak.

01 Ocak 2018 Pazartesi 20:54
Cep telefon faturalarında artış yeni yıldan geçerli
 Cep ve mobil telefonların faturaları yeni yıl ile birlikte artıyor. Böylece cep telefonlarında faturalar bundan sonra zamlı olacak.
Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında açıklanan tebliğe göre ; Özel İletişim Vergisi kararı, "Mobil telefon aboneliğinin ilk tesisinde (iş ve hizmetlerin merkezi bir sunucu tarafından uzaktan izlenmesi ve yürütülmesine yönelik makineler arası veri aktarımına mahsus olan ve bunların yürütülmesi için zorunlu olanlar dışında sesli, görsel iletişim veya genel amaçlı internet erişimi için kullanılmayan mobil telefon aboneliğinin ilk tesisi ile operatör değişiklikleri hariç) yirmi milyon lira ayrıca özel iletişim vergisi alınır. Bu tutar, her yıl bir önceki yıla ilişkin olarak 213 sayılı Vergi Usul Kanunu hükümlerine göre belirlenen yeniden değerleme oranında artırılmak suretiyle uygulanır. Hesaplanan tutarın yüzde beşini aşmayan kesirler dikkate alınmaz." hükmü yer almaktadır" denildi.
ÖZEL İLETİŞİM VERGİSİ 53 LİRA OLDU
Buna göre, Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği (Sıra No: 484) ile yeniden değerleme oranı 2017 yılı için yüzde 14,47 olarak tespit edildi. Buna göre, söz konusu maktu vergi tutarı 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren 53,00 TL olarak uygulanacak.

Anahtar Kelimeler: Cep TelefonuMobil Fatura Zam

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Yazılan yorumlardan sadece yorumu yazan kişi sorumludur. Bu yüzden T.C. Kurallarına aykırı yorumlar yazmayınız. Hakaret içerikli yorumlar onaylanmamaktadır.
    Yeni uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı sistemi demokrasimizi geliştirir mi ?

    ARŞİV