Yeni kabinede 3 Manisalı bakan görev yapacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan günlerdir büyük bir merakla beklenen kabinede birlikte çalışacağı bir yardımcısı ve 16 bakanı açıkladı. Erdoğan’ın açıkladığı bakanlar listesinde 3 bakanın Manisalı olması tüm dikkatleri bu isimlerin üstüne çevirdi.

Yeni kabinede 3 Manisalı bakan görev yapacak
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan günlerdir büyük bir merakla beklenen kabinede birlikte çalışacağı bir yardımcısı ve 16 bakanı açıkladı.
Erdoğan’ın açıkladığı bakanlar listesinde 3 bakanın Manisalı olması tüm dikkatleri bu isimlerin üstüne çevirdi.

Bugün yemin ederek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni resmen hayata geçiren Başkan Recep Tayyip Erdoğan, yürürlüğe giren Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk bakanlarını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen toplantıda açıkladı.

KABİNEDE 3 BAKAN MANİSALI

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde 17 bakan yer aldı. Listede bulunan 17 bakanın 3’ünün Manisalı olması dikkat çekti. Buna göre; Mehmet Muharrem Kasapoğlu Gençlik ve Spor Bakanı, Ruhsar Pekcan Ticaret Bakanı ve Bekir Pakdemirli de Tarım ve Orman Bakanı olarak yer aldı.


banner245
MUHARREM KASAPOĞLU KİMDİR? 
Kula doğumlu olan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Spor Toto Teşkilat Başkanı olarak görev yaptığı dönemde, gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durmasını sağlamak amacıyla, spor yapmalarına imkan sağlayacak projeleri ile tanınıyor. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yurt genelinde sporda tesisleşmeye yönelik attığı önemli adımlarla büyük takdir toplamıştı.

RUHSAR PEKCAN KİMDİR? 
Pekcan, 1958 yılında Demirci'de doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektrik Fakültesi mezunu olan Pekcan, yüksek lisansını aynı fakültede tamamladı. Pekcan, 1981'de Türkiye Sınai Kalkınma Bankasında başladığı kariyerine, özel sektörde çeşitli firmalarda farklı görevlerin ardından genel müdür ve yönetim kurulu üyesi olarak devam etti.  Üç dönem DEİK Türkiye-Suriye İş Konseyi Başkanlığını yürüten Pekcan, ayrıca Türkiye-Ürdün İş Konseyi Başkanlığı yaptı.  TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı olan Pekcan, evli ve iki çocuk annesi, İngilizce biliyor. 

BEKİR PAKDEMİRLİ KİMDİR? 
Manisalı Ekrem Pakdemirli'nin de oğlu olan Bekir Pakdemirli, 1973 yılında İzmir’de doğdu. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra, Başkent Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı, Celal Bayar Üniversitesi İktisat Bölümü’nde doktora çalışmalarını yürüttü. Gıda, tarım, hayvancılık, teknoloji ve otomotiv alanlarında serbest girişimcilik yaptı. Çeşitli şirketlerin kuruluşunda ve yönetiminde bulundu. Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu arasında yer alan bir firmada ve halka açık bir gıda firmasında Genel Müdürlük görevlerini üstlendi. Uluslararası bir gıda şirketindeki üst düzey yöneticilik görevinin ardından, yine aynı şirkette danışmanlık yaptı. Turkcell, BİM ve Albaraka Katılım Bankası’nda yönetim kurulu üyesidir. Sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında Tarihi Kemeraltı A.Ş. ve Türkiye Ruh Sağlığı Tedavi Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliklerini, Anadolu Otizm Vakfı Mütevelli Üyeliğini, Sermaye Piyasası Yatırımcıları Derneği Üyeliğini sürdürmektedir. Deniz kaptanlığı, pilotluk ve amatör telsizcilik hobileri vardır. İngilizce biliyor. Evli, üç çocuk sahibidir.


Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 00:55

Mustafa TEMİZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER