Halil Efe'nin bayrağı dalgalanmalı

Türkiye Harp Malûlü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şubesi Başkanı Ümit Taydaş ve yönetim kurulu üyeleri tarafından Kurtuluş Savaşı kahramanı Halil Efe'nin mezarı ziyaret edildi.

MİLLİ MÜCADELE KAHRAMANI HALİL EFE
Türkiye Harp Malûlü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şubesi Başkanı Ümit Taydaş: ‘17 Mart 1922 zevcesi Gördesli Makbule Hanım’ın şahadetinden 2 ay sonra 17 Mayıs 1922’de şahadet rütbesine erişen Halil Efe’nin Milli Mücadele kahramanı olduğu bilinmektedir. Halil Efe’nin mezarı Demirci arazisi dâhilinde Yağcı Dağı’nda bulunmaktadır. Halil Efe’nin Birinci Dünya Savaşı’nda savaşmış, Milli Mücadele boyunca çok önemli gerilla savaşları içerisinde yer almış, Anzavur, Bolu ve Yozgat isyanlarının bastırılmasında Çerkez Ethem’le birlikte hareket etmiş, Salihli cephesinde savaşmış, Demirci ve Gediz muharebelerinde bulunmuş bir Milli Mücadele kahramanıdır.

HALİL EFE’NİN MEZARI YAPILMALIDIR
Kahramanımızın mezarının ona yakışır şekle getirilmesi yanı sıra burada çevre düzenlemesi gerçekleştirerek Şehidimizin yattığı yere gelen yolun asfaltlanmasıyla ziyaretlerin rahat bir şekilde yapılmasının sağlanmasının gereğine inanmaktayız. İlave olarak Şehidimizin mezarına giden yola yol bile denilemez. Selendi’nin Eşemenler Mahallesine kadar yol var, daha sonra ise en az üç kilometre mesafe ya yürüyerek ya da traktör yardımıyla gidilebilecek durumda. Yürüyerek ise yolun çok kötü olması nedeniyle gitmek bile son derece zorluk içeriyor. Şehit mezarı çevresinin de aydınlatılması uzantısında bölgedeki yabani ya da köylülerin otlattığı sığır türü hayvanların mezara zarar vermemesi için çevresinin koruma altına alınması şart.

ŞEHİDİMİZ İÇİN DİKİLEN BAYRAK DİREĞİNDE BAYRAĞIMIZ DALGALANMALI
Şehidimizin bayrak direği paslanmış, bayrağımız ise dalgalanması gereken yerinde yok. Süratle önlem alınması lüzumu ortada. Buraya yapılacak ziyaretlerle toplumumuzdaki milli duyguların daha da artmasının sağlanacağı yanı sıra değerlerimize sahip çıkmakla ülkemizin geleceğine hizmet etmiş sayılacağız. Bu konuda bir an önce yetkililerimizin adım atmasını beklediğimizi ifade ediyorum’ diye konuştu.