13 Aralık 2018 Perşembe

Çocuklar Eğlendi Veliler Bir Araya Geldi

Beni de alın askere

Akhisar’da Üniversite mezunu bir bayan Afrin’e gönüllü asker olarak gitmek için Akhisar Askerlik Şubesi Başkanlığına dilekçesini bıraktı.

05 Şubat 2018 Pazartesi 21:53
Beni de alın askere
 Akhisar’da Üniversite mezunu bir bayan Afrin’e gönüllü asker olarak gitmek için Akhisar Askerlik Şubesi Başkanlığına dilekçesini bıraktı.

Akhisar’da emekli Polis Memuru  M. Mustafa Kuş’un tek kızı olan Üniversite mezunu 25 yaşındaki Mukadder Kuş, örnek bir davranış sergileyerek vatan sevgisi için kendi isteği ile Türk ordusunun yanında olduğunu göstermek ve Afrin’e gönüllü asker olarak gitmek için Akhisar Askerlik şubesi başkanlığına dilekçe verdi. Örnek bir davranış sergileyen üniversite mezunu 25 yaşındaki Mukadder Kuş“Ben ailenin tek çocuğuyum, babam zaten emekli polis memuru. Vatan sevgisi öncelikle aileden geliyor.
Diğer gençlere de örnek olmak için Akhisar Askerlik Şube başkanlığına dilekçemi bıraktım. Aldığım şehit haberleri karşısında artık dayanılmaz bir hal aldım, yüreğim elvermiyor. Artık birşeyler yapmak istedim, elim kolum bağlı oturmak  istemedim. Düşündüm elimden de birşey gelmedi.  Mehmetçiğimizin yanında olduğumu göstermek için bir dilekçe bırakmak istedim, diğer gençlere ve kadınlara da örnek olmak adı altında.
Bir Türk kadını olarak sadece evde  oturup beklemek istemiyorum.Biz tarihte de Nene Hatun’un Kara Fatma’nın torunlarıyız onları örnek alıyoruz. Şerife Bacı zamanında mühümmatın üzerini battaniyesiyle örttü,  çocuğu ile donarak şehit oldu. Tarihimizi biliyoruz, Türk genci olarak bunları da araştırıyoruz. Bende artık birşeyler yapmak istedim. Türk ordusunun yanında olduğumu göstermek istedim onun için gönüllü olarak dilekçemi bıraktım. 

“Mustafa Kemal Atatürk’ün İzinden Gidiyoruz”

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden gidiyoruz. İleride kısmet olursa öğrencilerime örnek olmak içinde bu dilekçemi bıraktım” dedi. Kızının bu örnek davranışından memnun olduğunu belirten baba Mustafa Kuş ise “Kızımın vatan sevgisi olduğunu biliyordum. Ancak böyle bir dilekçe vereceğinden haberim yoktu.
Akhisar Askerlik Şubesi Başkanlığına  dilekçesini verdikten sonra benim haberim oldu. Kızımın bu örnek davranışı beni çok mutlu etti ve gururlandırdı. Yetişkin olduğu için benim müdahale etme şansım yok sadece kendisinin verdiği kararlara saygı duyuyorum.Bu örnek davranışından dolayı kızımı tebrik ediyor, hayırlısı olsun her şey vatan,millet ve bayrak için” dedi.
(Erhan Çelik-Akhisar)

Anahtar Kelimeler: Mukadder Kuş Asker Akhisar

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Yazılan yorumlardan sadece yorumu yazan kişi sorumludur. Bu yüzden T.C. Kurallarına aykırı yorumlar yazmayınız. Hakaret içerikli yorumlar onaylanmamaktadır.
    Yeni uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı sistemi demokrasimizi geliştirir mi ?

    ARŞİV