13 Kasım 2018 Salı

Havalar soğuyor

Fetö 'den 13 kişi serbest kaldı

Manisa ‘nın Alaşehir ilçesi Cumhuriyet Başsavcılığınca sürdürülen Fettullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) örgüt için faaliyette bulunan ve örgüte finansal destek sağladıkları iddiasıyla 60 tutuklu 85 sanıktan 13 kişi serbest bırakıldı.

22 Eylül 2017 Cuma 16:13
Fetö 'den 13 kişi serbest kaldı
 Manisa ‘nın Alaşehir ilçesi Cumhuriyet Başsavcılığınca sürdürülen Fettullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması  (FETÖ PDY)  örgüt için faaliyette bulunan ve örgüte finansal destek sağladıkları iddiasıyla 60 tutuklu 85 sanıktan 13 kişi serbest bırakıldı. 
Manisa 3. Ağır Ceza Mahkemesinde 4 gündür devam eden davada bugün ara karar verildi. Davada Alaşehir ilçesinde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) adına faaliyet yürüttükleri ve örgüte finansal destek sağladıkları iddiasıyla haklarında dava açılan 60’ı tutuklu 85 sanık hakim karşısına çıktı. Davanın 4. gününde sanıklardan 13’ünün serbest kalmasına diğer sanıkların ise tutukluluklarının devamına karar verdi.
YURT DIŞINA ÇIKAMAYACAKLAR
Hakim karşısına çıkan sanıklardan Yusuf Gül, Niyazi Tarım, Mehmet Emin Bafalı, İsmail Mozak, Mehmet Karadayıoğlu ve Bayram Akbulut delil durumu ve suç vasfının değişmesi göz önüne alınarak tahliye edildi. H.İrez, Lütfi Erdoğan, Ahmet Balkı, Ahmet Yayla ve Ahmet İrkin’in ise delil durumu ve etnik pişmanlık gözöününe alınarak tahliyelerine kara verildi. Diğer tutklu sanıklardan İbrahim Pehlivan ve Yüksel Karateke ise sağlık sebebepleri ve delil durumu gözönüne alınarak tahliye edildiler.

 Haklarında denetimli serbestlik kararı bulunan 20 sanık üzerindeki denetim kararı kaldırılırken, yurt dışı yasağının devam edilmesine karar verildi. Serbest kalan 13 sanığın ise denetimli serbestlik hükümlerine tabi olmasına karar verildi.
 Mahkeme bir sonraki duruşmanın 28 Aralık 2017 tarihinde yapılmasına karar verdi.
Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Yazılan yorumlardan sadece yorumu yazan kişi sorumludur. Bu yüzden T.C. Kurallarına aykırı yorumlar yazmayınız. Hakaret içerikli yorumlar onaylanmamaktadır.
    Yeni uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı sistemi demokrasimizi geliştirir mi ?

    ARŞİV