13 Kasım 2018 Salı

Havalar soğuyor

Acar başkan hızlı başladı

Manisa’nın Demirci ilçesinde geçtiğimiz hafta yapılan ilçe kongresinden başkan olarak çıkan AK Parti Demirci ilçe başkanı Mehmet Acar mazbatasını almasının hemen ardından yönetim kurulu üyeleri ile birlikte ilçede ziyaretlerde bulundu.

07 Aralık 2017 Perşembe 00:39
Acar başkan hızlı başladı
 Manisa’nın Demirci ilçesinde geçtiğimiz hafta yapılan ilçe kongresinden başkan olarak çıkan AK Parti Demirci ilçe başkanı Mehmet Acar mazbatasını almasının hemen ardından yönetim kurulu üyeleri ile birlikte ilçede ziyaretlerde bulundu.

İlçe Kaymakamı Mutlu Akyol, Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk, Manisa Büyükşehir Belediyesi Demirci ilçe koordinatörü Kazım Aysan ve kurum ve kuruluşları ziyaret etti.


Yönetim kurulu görev dağılımı da gerçekleşen AK Parti Demirci yönetim kurulu üyeleri içindeki görevlendirmeleri sosyal medya sayfasından kamuoyuyla paylaştı. Bu paylaşıma göre Teşkilat Başkanlığına Kenan Karaman getirilirken, Siyasi Hukuk İşler Başkanlığına Hüseyin Çakmak, Seçim İşleri Başkanlığına Fatih Akkuş, Sosyal Politikalar Başkanlığına Büşra Konuralp, Yerel Yönetimler Başkanlığına Mehmet Ali Yorulmaz, Ekonomi İşler Başkanlığına Mehmet Uzun, Tanıtım ve Medya Başkanlığına Metin Gürsan, Halkla İlişkiler Başkanlığına Rıza Yeşiltaş, Mali ve İdari İşler Başkanlığına Emine Akşahin ve İlçe Sekreterliğine de Ömer Korkmaz getirildi.

ACAR PARTİSİNİN HAFTALIK TOPLANTISINDA KONUŞTU

Partisinin haftalık Salı gün toplantısında konuşan çiçeği burnunda ilçe Başkanı Acar  “ Hizmet için her masaya oturacağız” diyerek ilçede uzun süredir hasreti çekilen sosyal barış mesajlarına devam etti.

Demirci Devlet Hastanesindeki uzman doktor eksikliğine de değinen Acar Demirci’deki uzman doktor sayısının çevremizdeki ilçelerde bulunan doktor sayısından fazla olduğuna dikkat çekerek öncelikli olarak bunu yeterli görmediklerini ve uzman doktor kadrosunun tamamlanması için çalışmalarının süreceğini belirtti.

Demirci Hacıhasan Camiinin restorasyon ihalesinin yapıldığını ancak yüklenici talibin olmadığını, ancak ihalenin 1 ay sonra yenileneceğini belirterek “ inşallah önümüzdeki ay yenilecek ihale ile bir an önce bu şehrin ortasındaki ayıbımızı ortadan kaldıracağız” dedi.

CEZAEVİ İHALESİ YAPILIYOR

Adalet Bakanlığına devri yapılan arsaya yapılması düşünülen cezaevi ihalesinin 06.12.2017 günü yapılacağı müjdesini veren Acar çok yakında hizmete açılacak olan Hükümet Konağının ardından yeni Adliye Sarayı yapılması için Adalet Bakanlığının istediği arsa temini için çalışmaların sürdüğünü de söyledi.


ÖNCELİĞİMİZ DEMİRCİ-SALİHLİ YOLU

Yaptığı konuşmada Demirci-Salihli yolun öncelikleri olduğunu belirten Acar bu yol ile ilgili “temaslarımızı da sürdüreceğiz, bu konuda bir dizi çalışmalar yapıyoruz inşallah bu yol konusunda da başarılı bir sonuç ortaya koyacağız” dedi.

NİTELİKLİ LİSE İÇİN DÜĞMEYE BASIYORUZ

TEOG’un hükümet tarafından kaldırılması ve yeni sisteme göre Bakanlığın belirlediği nitelikli liselerden ilçemizde olmadığını gördüklerini söyleyen Acar bu konuda da hemen çalışmalara başlayacaklarını söyleyerek “ yeni sisteme göre ilçemizde nitelikli lisenin olmayışı ilçemiz adına hoş değil, Necip Fazıl Anadolu Lisesini en azından Fen Lisesine dönüştürebilmek için hemen etkin bir çalışma başlatacağız. Sorduk soruşturduk Fen Lisesi imkansız dediler ancak biz imkansızı başarmak ve nitelikli bir liseyi ilçemize kazandırmak istiyoruz, yapacağımız çalışmalarda sonuç neyi gösterir şu an bilemiyorum ama en azından Demirci ilçemizde nitelikli bir lisenin olması için çaba göstereceğiz” dedi.

İlk ilçe toplantısında ilçe meselelerine hâkim olduğu görüntüsü veren ve partililerin yaptığı konuşma sırasında sık sık alkışlarla destek verdiği Acar yeni yönetim kuruluna seçilmiş arkadaşlarını da partililere tanıttı.
HABER-Mustafa Temiz-DEMİRCİ

Anahtar Kelimeler: Mehmet Acar Akp Demirci

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Yazılan yorumlardan sadece yorumu yazan kişi sorumludur. Bu yüzden T.C. Kurallarına aykırı yorumlar yazmayınız. Hakaret içerikli yorumlar onaylanmamaktadır.
    Yeni uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı sistemi demokrasimizi geliştirir mi ?

    ARŞİV