19 Ekim 2018 Cuma

Ege’de artık huzur ve güven ortamı var

Ak Parti ilçe Başkanı Acar “ Adliye Sarayını Bahçeler veya Mithatpaşa Mahallesine yapmak istiyoruz“

Demirci Ak Parti Olağan toplantısında konuşan ilçe Başkanı Mehmet Acar mecburi hizmet kapsamına alınan Demirci Devlet Hastanesi Ortopedi uzmanı ve kadın doğum uzmanının atandığı müjdesini paylaştı.

10 Ocak 2018 Çarşamba 05:12
Ak Parti ilçe Başkanı Acar “ Adliye Sarayını Bahçeler veya Mithatpaşa Mahallesine yapmak istiyoruz“
 Demirci Ak Parti Olağan toplantısında konuşan ilçe Başkanı Mehmet Acar mecburi hizmet kapsamına alınan Demirci Devlet Hastanesi Ortopedi uzmanı ve kadın doğum uzmanının atandığı müjdesini paylaştı.

İlçe binasındaki olağan haftalık toplantıya yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.

Konuşmasında Demirci devlet hastanesindeki uzman doktor eksikliği konusunda yaptıkları çalışmaları anlatan Acar “ atanan uzman doktorlar en az 2 yıl burada görev yapacaklar, uzun süredir devam eden hastanemizdeki uzman doktor eksikliği konusunda çok önemli bir çalışmayı başardık” dedi.

Demirci’de iki dâhiliye uzmanının olması nedeniyle Göğüs Hastalıkları Uzmanının poliklinik hizmeti veremediğinin anlaşılması üzerine İl sağlık müdürlüğünün arz talep dengesi içinde bu uzmanı istediğini belirten Acar “ sizlere şeffaf olacağımızı ve artılarımızla eksilerimizle her şeyi paylaşacağımız sözünü vermiştik. Göğüs hastalıkları uzmanının talepsizlik yüzünden hastanemizden alınmasına müsaade ettik, ancak yerine kardiyoloji ve radyoloji uzmanının atanması konusunda İl Sağlık müdürümüzden bir sonraki atama için ilçemize pozitif ayrımcılık yapılacağı sözünü de aldık” dedi. Nisan ayı içinde ilçeye tam donanımlı bir ambulansın daha getirileceğini belirten Acar” 112 acil sağlık hizmetlerine son teknolojiyle donatılacak bir ambulansı Nisan ayı içinde kazandıracağız, aracın şu anda iç dizaynı ve montajları yapılıyor” dedi.

CEZAEVİNDE İNŞAAT BAŞLIYOR

Demirci ilçesine yapılacak cezaevi konusunda da gelişmeler olduğunu belirten Acar”Cezaevi için ihale yapıldığını daha önce açıklamış idim, geçtiğimiz hafta içinde cezaevi ihalesini kazanan firma geldi ve arsa da incelemelerde bulundu. Resmi prosedürlerin tamamlanmasının ardından inşaat başlayacak öyle umuyoruz ki yaklaşık 1 yıl içinde cezaevi inşaatı da bitmiş olacak” Cezaevi konusunda yapılan yatırımı küçümseyen kesimler var, aynı kesimler Adalet Bakanlığının tasarrufu ile 40 kişilik cezaevi kapatıldığında yaygara koparanlardı. Demirci ekonomisine büyük katkı sağlayacak diye düşünüyoruz 240 kişilik cezaevinin mutlak ekonomik girdide ilçemize faydası olacağını hep birlikte göreceğiz.” Dedi.

GÖLETLER SULU TARIMA VE EKONOMİYE KATKI SAĞLAYACAK

İlçemizde halen devam etmekte olan gölet inşaatlarına dikkat çeken Acar” sulu tarım ile tanışan üretici daha çok üretecek, üretim paraya döndüğü zaman ilçe genelindeki tüm ekonomik yapıya da faydası olacak. Bu yatırımlar küçümsenecek yatırımlar değil, sizlerden ricam bunların önemini lafı çıktığında her yerde anlatınız. Bu göletlerin bittiği zaman farklılıkları yaşamaya başlayacağız. Sulu tarım ile tanışan çiftçimizin ekonomik olarak kalkındığını yakın zamanda gözlerimizle şahitlik edeceğiz” dedi.

ADLİYE SARAYI İÇİN YER ARAMAYA BAŞLADIK

Adliye Sarayı ile ilgili yer arama çalışmalarına başlandığını söyleyen Acar” 240 kişilik cezaevinin yapılıyor olması nedeniyle adliye sarayı için çita yükseldi ve yaklaşık 5000 m2 kare yer isteniyor. Alternatifli 4 ayrı yer konusunda tespitimiz var idi, ancak talep edilen metrekare 5000 ‘e yükselince hemen bulunması da mümkün olmadı çalışmalarımız devam ediyor, hizmet ve yatırımları ilçeye yayma gayretindeyiz, Mithatpaşa ve Bahçeler Mahallelerimize de mutlaka bir yatırım yapmak isteğimiz var, bu mahallelerde adliye sarayı için yer temini için tespit ettiğimiz şahıs arazileri var onlarla da bu görüşmeleri sağlayacağız. Gerek satın alma gerekse başka yöntemlerle bu yer temini işini de çözme noktasında gayretliyiz” dedi.


İMAM HATİP KAMPÜSÜ İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Secaattin Mahallesindeki Kredi Yurtlar kurumuna bağlı öğrenci yurdunun bulunduğu yeri Bahçeler Mahallesinde emsal başka bir yer ile değişiklik yapıp İmam Hatip Kampüsü için yer kazandırıldığını, Bahçeler Mahallesine yapılacak 500 kişilik öğrenci yurdunun o mahallede de canlılık yaratacağını belirten Acar “ küçük bir pürüz var KYK yetkilileri Bahçeler Mahallesine yurt yapmak istemiyorlar. Ancak bizim talebimiz buraya o yurdun yapılması noktasında, bu hafta içinde bu konuda da görüşmelerimiz sürecek inşallah gelecek toplantıda içinde birçok sosyal alanın bulunduğu İmam Hatip Kampüsü konusunda da müjde vereceğiz” dedi.

DOĞAL GAZ İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR

Doğalgaz konusunda 20 bin nüfus çitası gözümüzü korkutuyor. Bununla ilgili muhtarlarımızı topladık ve bu sayıyı sağlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Doğal gaz konusunda nüfusta aranılan şartlar oluştuğunu gördüğümüz an müracaatımızı yenileyeceğiz diyen Acar” bir sonraki toplantımıza kadar bu gelişmenin de tamamlanmasını arzu ediyoruz”dedi.


Daha sonra genel siyasetle ilgili bilgiler veren Acar Devlet Hastanesi ile ilgili bir notu da konuşmasına ekleyerek mecburi hizmet sınıfında olmayan bazı uzman branşlarının doktorların tercih etmesiyle tayininin gerçekleştiğini, bu konuda da çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Genel siyasette MHP Lideri Bahçeli’nin yaptığı açıklamayı olumlu bulduğunu belirten Acar 2019’daki başkanlık seçimleri öncesinde Bahçeli’nin yaptığı bu açıklama ile safları belirlediğini, milliyetçi kesimin Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini belirtti.
Demirci Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Münevver Danışan’ın 7 yıldır görev yaptığını ve bayrak nöbetinin değişeceğini söyleyen Acar Danışan’ı salonda bulunanlara alkışlattıktan sonra yaptığı çalışmalar için teşekkür ederek “ resmiyeten ayrılıyoruz ama fiilen yine beraberiz” dedi.Toplantının son bölümünde partililerin sorularına cevaplar verildi.

Haber-Mustafa Temiz

 

 

Anahtar Kelimeler: Mehmet Acar Demirci Ak Parti

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Yazılan yorumlardan sadece yorumu yazan kişi sorumludur. Bu yüzden T.C. Kurallarına aykırı yorumlar yazmayınız. Hakaret içerikli yorumlar onaylanmamaktadır.
    Yeni uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı sistemi demokrasimizi geliştirir mi ?

    ARŞİV