14 Kasım 2018 Çarşamba

Havalar soğuyor

Başkan biz nereye yapacağız

Manisa’nın Demirci ilçesinin AKP’li Belediye Başkanı Selami Selçuk yaptığı son uygulamayla yine tepki çekti.

17 Ağustos 2018 Cuma 12:49
Başkan biz nereye yapacağız
Manisa’nın Demirci ilçesinin AKP’li Belediye Başkanı Selami Selçuk yaptığı son uygulamayla yine tepki çekti.

MHP’li belediye Başkanı İhsan Temel döneminde yapılan kapalı pazar yeri içinde bulunan engelli ve yaşlı vatandaşların kullanımına açılan tuvaletler kaldırıldı. Bu konuda tepki gösteren engelli ve yaşlılar belediyeye yaptıkları müracaatlara da bir türlü cevap alamadı.

Pazar yerindeki engelli ve yaşlıların kullandığı tuvaletler ise hali hazırda kullanılmayan Demirci Belediyesine ait asfalt şantiyesinde çürümeye terk edildi.
Pazaryerindeki engelli tuvaletlerinin kaldırılması bir yana yine Demirci Belediyesine ait Ticaret ve Kültür Merkezinde yine MHP’li belediye zamanında yapılan ve merkezin avlu bölümünde bulunan erkek, bayan ve engelli tuvaletlerinden, erkek ve bayan tuvaletlerinin kapıları sürekli kilitli tutulurken, engellilere özel yapılan ve dönemin belediyesinin dağıttığı anahtarlarla açıp ihtiyacını rahatlıkla gideren ve sürekli hijyen tutulan sadece engelliler ve yaşlıların kullandıkları engelli tuvaleti ise umuma açık hale getirildi.
Bu akıl almaz uygulama karşısında tepki gösteren engelli ve yaşlı vatandaşlar “ Sayın Başkanın yaptığı bu uygulamaları anlamakta zorluk çekiyoruz, sosyal belediyecilik bu değildir. Engelli ve yaşlı vatandaşları yok sayarak mevcut tuvaletin Pazar yerinden kaldırılması ve buna keza Ticaret ve Kültür Merkezinin avlusunda bulunan engelli tuvaletinin herkesin kullanımına açılmasının gerekçesi ne olabilir. Sağlıklı insanlar tuvaletleri zaten çok hijyen kullanmıyorlar, engelli ve yaşlı vatandaşlar klozet tuvaleti kullanma zorunluluğu var. Umuma açılmış bir tuvaleti bizlerin kullanması mümkün değil. Zira temiz değil” dediler.
Çevre il ve ilçelerde belediyelerin bu konuda emsal hizmetlerinin olduğunu, belediyelerin engelli ve yaşlıların kullanacağı tuvaletleri yaygın bir şekilde hizmete aldığını,başkan Selçuk’un en azından gidip bunları görmesini ve sosyal belediyecilik tanımını kavramasını isteyen engelli ve yaşlılar başkan Selçuk’a soruyorlar “ Başkan biz nereye yapacağız”
HABER-Mustafa Temiz-Demirci


 

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Yazılan yorumlardan sadece yorumu yazan kişi sorumludur. Bu yüzden T.C. Kurallarına aykırı yorumlar yazmayınız. Hakaret içerikli yorumlar onaylanmamaktadır.

   Yorumlar
   Toplam 1 yorum mevcut

  • bilal yalcinkaya 3 ay önce yorumlandı

   toplumumuzu bilinçlendirin e-devlet üzerinden bimer'e şikayetlenizi aktarabilirsiniz!!

  Yeni uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı sistemi demokrasimizi geliştirir mi ?

  ARŞİV