14 Kasım 2018 Çarşamba

Havalar soğuyor

CHP Demirci seçimi değerlendirdi

CHP Demirci ilçe Başkanı Melih Kuru 24 Haziran Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri sonrasında Manisa Son Haber’e açıklamalarda bulundu.

28 Haziran 2018 Perşembe 15:19
CHP Demirci seçimi değerlendirdi
CHP Demirci ilçe Başkanı Melih Kuru 24 Haziran Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri sonrasında Manisa Son Haber’e açıklamalarda bulundu.

Seçimin eşit olmayan şartlarda yapıldığını söyleyen Kuru “CHP ve Cumhurbaşkanı adayımız İnce’nin proje ve vaatlerinin iktidar tarafından kısa süre içinde uygulanmasını bekliyoruz “ dedi.

CHP Demirci İlçe Başkanı Kuru yaptığı yazılı açıklamada şöyle dedi;

24 Haziran 2018 tarihinde yapılan milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçiminlerinin Demirci’mize Manisa’mıza ve Türkiye’mize hayırlı olmasını diliyorum.

Demircili yurttaşlarımı hangi siyasi partiye oy verirse versin sandığa gidip demokratik hakkını kullandığı için yürekten kutluyorum

Bütün vatandaşlarımızın gözünün önünde yapılan seçim kampanyaları, sizlerde onaylarsınız ki herkese eşit ve adaletli değildi. Seçim çalışmalarında bir taraf devletin tüm imkânlarını kullanırken, diğer taraflar ise ellerindeki imkânsızlıklar ve zor şartlar altında seçim çalışmalarını yürüttü.

Her şeye rağmen tüm adaylardan daha fazla miting yaparak bu kısa süre içinde milyonları meydanlara çeken adayımız Muharrem İnce’nin mitinglerini görmezden gelen ve canlı olarak yayınlamayan devletin TRT Kurumu ve diğer televizyonlarda ekranlarını CHP’ye ve onun Cumhurbaşkanı adayına halkın haber alma özgürlüğünü elinden alarak ve ekranlarını kapatarak bu eşit olmayan seçim yarışında adaletsizliğe ve halkın haber alma hakkına saygısızlık ederek, çalışmış oldular.

Bu zor şartlar altında seçim çalışmalarımıza katılan Cumhuriyet Halk Partisine ve Muharrem İnce’ye katkı veren tüm yurttaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.

Kampanya sırasında gecesini gündüzüne katan, CHP ve Muharrem İnce için bizlerle birlikte çaba gösteren, afiş asan, bayrak asan ve el ilanlarımızı dağıtan gençlik kollarım ve partililerim ile bizleri gittiğimiz her yerde yürekten alkışlayan herkese, parti örgütüm olarak teşekkür ediyorum.

Partimizin 2015 yılından başlayarak halka verdiği vaatlerini bizden kopya çekerek yerine getiren iktidarın halka yansıyan bu uygulamalarından memnuniyetimizi belirtiyorum. Bizim projelerimizden olan ve ilk kez Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce’nin dile getirdiği asgari ücret, emekli maaşları, bayram ikramiyeleri, taşeron işçilerin kadroya alınması ve diğerlerini AKP hükümeti 2018 yılı seçim dönemine kadar kısıtlı da olsa yapabildi. Şimdi umut ediyoruz ki CHP ‘nin 2018 yılı için seçim beyannamesindeki ve Cumhurbaşkanı adayımız İnce ‘nin projelerini de kopyalasınlar ve hemen başlayarak halkın yararına bunları da uygulasınlar. Bu projelerimizi de 2023 yılı seçimlerinde kopyalayarak kullanmasınlar, daha önümüzde 5 yıl var bu halkın yararına olan ve ülkemizi eğitimde, sağlıkta ve ekonomide kalkındıracak işleri hemen ve ivedilikle planlasınlar ve uygulasınlar.

Sonuç olarak şunu ifade etmek isterim ki; Bu ne ilk, ne son seçimdir. Birbirimizle hemen barışalım uzlaşı içinde olalım diyerek, seçim döneminde o atmosferin gerginliğinde kırdığımız, üzdüğümüz kim var ise, seçim arabamızdan çalınan müzikle bir bebeği dahi uykusundan uyandırmış isek tüm annelerimizden, yataklarında yatmakta olan hastalarımıza verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diliyoruz. Uzlaşı kültürüyle, birbirimizi anlamaya çalışarak, barış içinde terörsüz ve refah seviyesinin yükseleceği bir ülkede birlikte yaşayabilmek dileklerimizle tüm Demircili hemşerilerime ve halkımıza en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Cumhuriyet Halk Partisi Demirci ilçesinde 3518 seçmen oyuyla yüzde 13.2 ile AKP'nin ardından ikinci parti oldu. CHP TBMM 'de ayrıca Manisa 'dan üç milletvekili ile temsil edilecek.

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Yazılan yorumlardan sadece yorumu yazan kişi sorumludur. Bu yüzden T.C. Kurallarına aykırı yorumlar yazmayınız. Hakaret içerikli yorumlar onaylanmamaktadır.
    Yeni uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı sistemi demokrasimizi geliştirir mi ?

    ARŞİV