19 Ekim 2018 Cuma

Ege’de artık huzur ve güven ortamı var

Demirci Küpeler Mahallesindeki öğrencilerin yol çilesi manşetlere taşındı

Demirci ilçesindeki öğrencilerin mağduriyeti Manisa medyasında yer aldı. Haberin çıkmasının hemen ardından Valilik ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün devreye girerek haberde konu edilen Küpeler Mahallesindeki 28 öğrencinin ulaşım sorununun çözülmesi için düğmeye basıldı.

29 Kasım 2017 Çarşamba 15:46
Demirci Küpeler Mahallesindeki öğrencilerin yol çilesi manşetlere taşındı
 Demirci ilçesindeki öğrencilerin mağduriyeti Manisa medyasında yer aldı.

Haberin çıkmasının hemen ardından Valilik ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün devreye girerek haberde konu edilen Küpeler Mahallesindeki 28 öğrencinin ulaşım sorununun çözülmesi için düğmeye basıldı.

Demirci İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün geçtiğimiz yıllarda da aldığı Ahatlar Mahallesi öğrencilerine yönelik ters uygulamaya Demirci ilçesine geldiğinde Vali Mustafa Hakan Güvençer müdahale etmiş, öğrenci ve ailelerini sevindirmişti.

Son olayda da öğrencilerin zor şartlarda okula gelip gitmesini görmezden, öğrenci yakınları ve mahalle muhtarının müracaatlarını duymazdan gelen Demirci İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bu sorunla ilgili resmiyetin koyduğu mesafenin kısa olduğunu iddia etmişti. Manisa Olay Gazetesinde manşetten çıkan haberin ardından mağdur öğrencilerin sorunlarının Valilik, Kaymakamlık İl ve İlçe Milli Eğitim’in gereğini yaparak çözülmesi bekleniyor.

MANİSA VALİSİ GÜVENÇER DEMİRCİ AHATLAR MAHALLESİNDEKİ ÖĞRENCİLERİN ÇIĞLIĞINI DUYUP SORUNU ÇÖZMÜŞTÜ.

Manisa Olay Gazetesinde manşetten verilen Berfin Adıcan imzalı haber şöyle;

 

Manisa’nın Demirci ilçesi Küpeler Mahallesi’nde oturan 28 çocuk, okula gidebilmek için yaz kış demeden her gün 1 kilometre yol yürüyor…

Demirci’nin Küpeler Mahallesi’nde yaşayan 28 öğrenci, Kargınışıklar Mahallesi’ndeki Basri Koçyiğit Ortaokulu’na gitmek için her gün 1 kilometre yol yürüyor. Sabahın erken saatlerinde yola çıkıp okul yolunu tutan miniklerin can güvenliği de tehlikede…

ÖZEL HABER BERFİN ADICAN


Sıcacık yataklarından sabahın karanlığında, saat 06:30’da uyanıp, eğitim almak için 07:00’da yola çıkıyorlar. Mahallenin en ücra sokaklarından, sonra da anayola çıkıp okul yolu tutuyorlar.

2 KİLOMETRE BOYUNCA YÜRÜYORLAR
Manisa’nın Demirci ilçesi Küpeler Mahallesi’nde oturan 28 öğrenci, bölgelerinde okul olmadığı için kendilerine 2 kilometre uzakta olan Kargınışıklar Basri Koçyiğit Ortaokulu’na gidiyor.

Mahallede taşımalı sistem olmadığı için 1 kilometre boyunca yürüyen minikler, yaz kış demeden tehlikeli bir yolculukla eğitime gidiyorlar.

Sabah 08:30’da başlayan ders, 15:30’da sona eriyor ancak öğrencilerin evlerine varış saati 16:30’a yaklaşıyor.

Özellikle kış aylarında okul yolunda çile çeken öğrenciler, görenlerin içini acıtıyor.


VELİLER ÇOCUKLARININ CAN GÜVENLİĞİNDEN ENDİŞELİ
Defalarca Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gittiklerini söyleyen öğrenci velileri, taşımalı sistem için adım atılmadığını ve çocuklarının can güvenliğinden endişe ettiklerini söylüyor.


“ÇOCUKLARIMIZIN TRAFİK KAZASI GEÇİRMESİNDEN KORKUYORUZ”

Demirci İlçesi Küpeler Mahalle Muhtarı Osman İzci konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Çocuklarımız ve ebeveynler büyük sıkıntı içerisinde. Çocuklar sabah karanlığında kalkıp okula gidiyorlar. Bu okul, tam olarak iki mahalle arasında. Bu yüzden taşımalı sistem verilmediğini söylediler ama bu doğru bir yaklaşım değil. Sabah karanlığında yola çıkıyorlar, ana yoldan geçiyorlar. Arabalar var. Trafik kazasından, çocuklarımızın can güvenliğinden korkuyoruz. Milletvekillerimiz, protokolümüz bu sorunla ilgilensinler, biz bunu istiyoruz. Bu çocuklar karda kışta okula gitmek için 1 kilometreye yakın yol yürüyor. Çocukların ne kadar başarılı olmasını bekleyebiliriz? Bu sorunumuza bir çözüm bulunmasını, buradan acı bir haber alınmamasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Yazılan yorumlardan sadece yorumu yazan kişi sorumludur. Bu yüzden T.C. Kurallarına aykırı yorumlar yazmayınız. Hakaret içerikli yorumlar onaylanmamaktadır.

   Yorumlar
   Toplam 4 yorum mevcut

  • Emekli öğretmen 11 ay önce yorumlandı

   32 yillik emekli̇ öğretmen olarak teşekkür ediyorum. iyi̇ ki̇ varsin mustafa bey...öğrenciler adina veliler adina minnettarim...

  • serkan kahraman 12 ay önce yorumlandı

   habercilerden allah razı olsun

  • Demircili İsmail 12 ay önce yorumlandı

   bu haberi manisa'ya servis eden valiyi il milli eğitimi harekete geçiren bu çocukların mağduriyetini görmeyenlerin gözüne sokan bir haberci olarak sizi tebrik ederim.demircililer bir şeyin farkına varsın..siz önemli bir değersiniz sizin mutlak ilçede bir yönetici pozisyonuna getirilmeniz gerekiyor..siyaset bürokrasi fark etmez senin memleket ve insan sevginden şüphe edenin aklına şaşarım.bravo sayın temiz demirciye adamlık dersi veriyorsun ama kimler farkında acaba?

  • öğretmen 12 ay önce yorumlandı

   geçen yıl ahatlar bu yıl küpelerli çocukların haberini yaptın sorunlarının çözülmesini sağladın ya m.temiz bu çocukların ve ailelerin duaları seni iki cihanda da ihya eder..selam sana cesur gazeteci

  Yeni uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı sistemi demokrasimizi geliştirir mi ?

  ARŞİV