22 Ekim 2018 Pazartesi

Evinin enkazında can veren kadın toprağa verildi

Demirci'de kar yüzünü gösterdi

Manisa’nın Demirci ilçesinde son 48 saat içinde devam eden sağanak yağmur bu akşam saatlerinde yükseklerde yoğun kar yağışına dönüştü.

14 Ocak 2018 Pazar 04:07
Demirci'de kar yüzünü gösterdi

 Manisa’nın Demirci ilçesinde son 48 saat içinde devam eden sağanak yağmur bu akşam saatlerinde yükseklerde yoğun kar yağışına dönüştü.

Kütahya’nın Simav ve Manisa’nın Demirci ilçeleri arasındaki karayolunun 1470 metrelik Akçakertik geçidinde kar kalınlığı yer yer 5 ila 10 cm ye ulaştı.

Türkmen Tepe ve Asitepe mevkilerinde de yoğun kar yağışı halen sürüyor.

Yoğun kar yağışı nedeniyle Demirci-Simav Karayolunun Kütahya il sınırı tarafında kalan bazı yerlerde kar lastiği ve patinaj zinciri olmayan araçlar yolda mahsur kalırken, bu araçların yardımına karayolları ekipleri yetişti.

Türkmen Tepe, Bardakçı, Mahmutlar ve Çanakçı Mahallesi güzergâhında da Manisa Büyükşehir Belediyesine ait greyderler ve kar temizleme araçları hazır olarak bekletiliyor.

Kar yağışı Demirci ilçe merkezinde henüz başlamış değil, Demirci Belediyesine ait ekipler kar yağışı için tedbiren hazır bekletiliyor.Karayolları ekipleri kar temizleme ve buzlanmaya karşı tuzlama çalışmalarına devam ediyor.Demirci ilçesinde çok sayıda yurttaş kar yağışından haberdar olunca araçlarıyla Akçakertik Geçidine akın etti. Sosyal medya hesaplarından bol bol fotoğraf paylaşan vatandaşlar, özellikle yanlarında getirdikleri küçük yaştaki çocuklarının kar ile tanıştığı ilginç görüntüleriyle dikkat çektiler.
Meteoroloji verilerine göre kar yağışının Pazar günü akşam saatlerinde yağmurla karışık daha yoğun yağacağı bekleniyor.
HABER-Mustafa Temiz-Demirci

 

 

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Yazılan yorumlardan sadece yorumu yazan kişi sorumludur. Bu yüzden T.C. Kurallarına aykırı yorumlar yazmayınız. Hakaret içerikli yorumlar onaylanmamaktadır.
    Yeni uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı sistemi demokrasimizi geliştirir mi ?

    ARŞİV