13 Kasım 2018 Salı

Havalar soğuyor

Demirci'de kurulan komisyon kafaları yine karıştırdı

Demirci’deki bir ilkokulun yemekhanesinde bir lisenin öğrencilerinin de aynı yemekhanede yemek yeme meselesi ilkokulun öğrenci velilerinin tepkisiyle karşılaşmıştı.

04 Kasım 2018 Pazar 14:12
Demirci'de kurulan komisyon kafaları yine karıştırdı
Demirci’deki bir ilkokulun yemekhanesinde bir lisenin öğrencilerinin de aynı yemekhanede yemek yeme meselesi ilkokulun öğrenci velilerinin tepkisiyle karşılaşmıştı.

Veliler gerekli makamlara bu uygulamanın yanlışlığını ve yasal olmadığını ilettiler.

Şu an İlçe Milli Eğitim’in bu konuda bir komisyon kurduğu, bu konuda gerekli araştırmayı komisyonun yapacağı ve onun raporuna göre bir tavır alınacağı ilçe gündeminde yer alıyor.

Görünüşe göre ilçe milli eğitim topu komisyona yuvarlayarak dediğim dedik anlayışına, bir önceki dönemlerdeki ilçe milli eğitimin ucuz taktikleriyle gerekçe yaratmaya çalışıyor. Gerekçe kurulan komisyonun vereceği karar olur ise ve yine liseli öğrenciler ilkokulun yemekhanesinde yemek yemeye devam ederse, veliler bunu bakanlığa taşımayı düşünüyorlar.

Biz Demirci’de ilçe milli eğitimce çok kurulan gayriyasal komisyonları da biliriz ve hatta kaymakam oluru alınarak siyahı beyaz gibi gösterip hukuki dayanak yaratılan usulsüz ve gayri insani tavırları da biliriz.

Böyle bir komisyon genç bir öğretmenin psikolojik linç altına alınmasında da kullanılmış,  olay ulusal haber yayın organlarında yer alınca da cümle âleme ilçe olarak rezil olmuştuk.

Hatırladınız mı?

www.manisasonhaber.com sitemizin Whatsapp ihbar hattına şimdiden bu komisyonunda kurulması ve vereceği karar ile ilgili endişeler ve ihbarlar gelmeye devam ediyor.

Resmi dilekçeyle bu konuyu Valiliğe taşımış bir gazeteci olarak ben de bu işte tarafım.

Valiliğin talimatı gereği bilgi anlamında tarafıma gelecek resmi yazıyı bekleyen bir vatandaşım da üstelik.

Diyeceğim o ki; Resmi yasa ne diyor. Niye oraya bakmıyor da böyle işlere başvuruyorsunuz? Yasalar veya yönetmelikler ne diyor bir bakalım..
Yasa ve yönetmelik bırakın yemekhaneyi, aynı okul bahçesini bile liseli öğrencilerle ilkokul öğrencilerinin birlikte kullanmasına bile  müsaade ediyor mu?

Bu sorunun yanıtını hem aynı okulda veli, hem de komisyon üyesi insan mı verecek?

Komik oluyorsunuz komik.

Vatandaşın derdini dillendirmek benim görevim.

Bilmeyenler için de söyleyeyim benim için “her işe maydanoz oluyor” diyenler, gazeteci kamu adına çalışır.

Ben görevimi yapıyorum ve yanlış ve hukuksuz işlerle, vicdan ve doğrular arasındaki ince bir çizgi üzerinde görevimi yapıyorum.

Milletin gözü üzerinizde haberiniz olsun!

Mustafa Temiz
4 Kasım 2018

 

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Yazılan yorumlardan sadece yorumu yazan kişi sorumludur. Bu yüzden T.C. Kurallarına aykırı yorumlar yazmayınız. Hakaret içerikli yorumlar onaylanmamaktadır.

   Yorumlar
   Toplam 1 yorum mevcut

  • Meftun 1 hafta önce yorumlandı

   Ne komisyonu? hepsi fasa fiso! Komisyon korkaklarin, usulsüz işlerini kılıfına uydurma yolu. Ne diyecekler a bu bizim kararımız değil. Bu komisyonun kararı diyecekler. Komisyon kim? Amirleri ne derse peki diyen yada demek zorunda kalan üstleri olan milli eğitim müdürünün emirlerini kabul etmek zorunda olan ast memurlar. Komisyonu kendi kurumunuzdan yada sizden emir alan kişilerden degil de , bir başka kurumdan kurun, o zaman adil ve tarafsızlığından şüphe edilmez. Bunlar yani üstlerinden emir alan astlar mı ?karar verecek? öylemi ? Çok komik! ve çok gülünç!

  Yeni uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı sistemi demokrasimizi geliştirir mi ?

  ARŞİV