14 Kasım 2018 Çarşamba

Havalar soğuyor

Demirci'de Zafer Bayramında yine ceket krizi yaşandı

Manisa ‘nın Demirci ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı Atatürk Anıtı önünde yapılan törenle kutlandı. Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk’un törene ceket giymeden gelmesi ve anıta çelenk bırakma öncesinde kendine yapılan uyarıdan sonra çelenk bırakmaya Demirci Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Ünlü’nün çıkması tören sırasında dikkatlerden kaçmadı.

30 Ağustos 2018 Perşembe 12:52
Demirci'de Zafer Bayramında yine ceket krizi yaşandı
Manisa ‘nın Demirci ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı Atatürk Anıtı önünde yapılan törenle kutlandı.
Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk’un törene ceket giymeden gelmesi ve anıta çelenk bırakma öncesinde kendine yapılan uyarıdan sonra çelenk bırakmaya Demirci Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Ünlü’nün çıkması tören sırasında dikkatlerden kaçmadı.Konuyla ilgili hazirunda bulunanlara da herhangi bir açıklama veya mazeret belirtilmedi.

Saat 10.30’da Demirci’de başlayan kutlama törenine Demirci Kaymakamı Mutlu Akyol, Emniyet Amiri Mesut Muhammet Solak, Askerlik Şubesi Başkanı İlker İzler ile ilçe yöneticileri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.


Törenler Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı’nın çelenk bırakmasının ardından yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile devam etti.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Demirci Askerlik Şubesi Başkanı İlker İzler yaptı.
Daha sonra Demirci Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi öğrencileri 30 Ağustos temalı şiirlerini okudu. Tören sona erdi.
BAŞKAN SELÇUK YİNE KRİZE SEBEP OLDU
Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk törene ceketsiz geldi. Törenlerde program gereği çelenk bırakmaya sıra geldiği sırada fark edilen bu durum, o anda ceket bulunamadığı için 3 yıl önceki ceket krizinde olduğu gibi bu defa anında aşılamadı.
Çelenk bırakma sırası Demirci Belediye Başkanlığı’na geldiği sırada tören sunucusu Demirci Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Ünlü’nün ismini anons etti. Ünlü iki zabıta memuru mahiyetinde Belediye Başkanlığı çelengini anıta bıraktı ve saygı duruşunda bulundu.


BAŞKAN SELÇUK 3 YIL ÖNCE DE EMANET CEKETLE TÖRENLERE ÇIKABİLMİŞTİ
Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk 2015 yılının 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramında da törenlerin yapıldığı İbrahim Ethem Akıncı çim sahaya yine ceketsiz ve geç gelmiş. Dönemin Kaymakamı Atila Kantay tarafından uyarılmış ve törene katılan öğrencileri ve tribünlerdeki halkı selamlama ve bayramlarını kutlanması öncesinde, yine Demirci ilçesinde o günün İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş’in ceketi çıkartılarak kendisine giydirilmiş dar gelen ve önleri iliklenmeyen ceket ile bu aşamayı atlatabilmişti.

Bugün yapılan tören sırasında da ceket giymediği için çelenk bırakma törenine çıkamayan Selçuk töreni izleyen vatandaşlar ve protokole katılanlar tarafından eleştirildi. Protokolün arka sıralarında bulunanlardan birinin alçak sesle “ başkanın ayağına çivi mi batmış niye kendi çelenek bırakmaya çıkmadı “ sözleri protokolde gülüşmelere yol açarken, töreni kahve önlerinden ve kaldırımlardan izleyen vatandaşlar arasında da “Aslı varken kopyası işi gördü”, gibi sözlerle tepki gösterdiler.

Tören sonunda, tören sırasında aranan ve bir türlü bulunamayan ceket, başkanın şoförlüğünü yapan şahıs tarafından törenden sadece bir kaç dakika sonra Başkan Selçuk’un kullandığı otomobilin bagajına konurken gözlendi.
Bu skandal olayın ardından, her zaman böyle durumlarda suskunluğunu koruyan Selçuk’tan yine bir açıklama yapması  beklenmiyor.

YÖNETMELİK NE DİYOR?


HABER-Mustafa Temiz-DEMİRCİ
 

 

 

 

 

 

           

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Yazılan yorumlardan sadece yorumu yazan kişi sorumludur. Bu yüzden T.C. Kurallarına aykırı yorumlar yazmayınız. Hakaret içerikli yorumlar onaylanmamaktadır.
    Yeni uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı sistemi demokrasimizi geliştirir mi ?

    ARŞİV