13 Aralık 2018 Perşembe

Çocuklar Eğlendi Veliler Bir Araya Geldi

Demircili engelli gencin işe başlama sevinci

Demirci’de 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Demircili engelli genç Said Arslan için mutlu bir gün oldu.

03 Aralık 2018 Pazartesi 22:38
Demircili engelli gencin işe başlama sevinci
Demirci’de 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Demircili engelli genç Said Arslan için mutlu bir gün oldu.
Demirci Akıncılar Mahallesinde faaliyet gösteren Altınyer Tekstil Aş ‘de bugün Personel Müdürü olarak işe başlayan Said Arslan ilk iş günü önce şirket sahibi Gökhan Yer ve mesai arkadaşları tarafından çiçeklerle ve alkışlarla günü kutlandı.

Göreve başladığı günün 3 Aralık Engelliler Gününe denk gelmesi Said ve işvereni için de sürpriz oldu.

Engellilerin iş sahası açılarak istihdam edilmesi gerektiğini söyleyen Altınyer Tekstil Sahibi Gökhan Yer Said’in iş başvurusunu kabul ettiklerini ve işe başladığı bugününde 3 Aralık Engelliler gününe rastlamasının tamamen bir tesadüf olduğunu bu tesadüfün kendisini de çok mutlu ettiğini söyledi. Engelli bireylerin toplumun içinde ve iş sahasında üreten insanlar olması için gösterilecek tüm çabalara destek verdiklerini söyleyen Altınyer Tekstil sahibi Yer “ Said ile birlikte ilçemizde yaşayan tüm engelli vatandaşlarımızın da gününü kutluyorum” dedi.


Said Arslan’ı daha sonra işe başladığının ilk gününde CHP İlçe başkanı Melih Kuru ve Yönetim Kurulu üyesi Osman Oruç da ziyaret etti. Kendisine çiçek veren Kuru genç Said’in engelliler gününü de kutladı.

Kuru Arslan’ın yeni işinde başarılı olmasını dilerken, şirketin sahibi Yer’e de “Engelli bir kardeşimize iş vererek, onun da toplum için üreten bir fert olmasına destek ve fırsat vermesine teşekkür etti”

 

Said Arslan’ın konukları arasında MHP’nin çiçeği burnunda ilçe Başkanı Ümit Kanyılmaz da vardı. Kanyılmaz ve MHP ilçe yönetim kurulu üyeleri Said Arslan’ın engelliler gününü kutlayıp, çiçek verdiler.

“Engelli vatandaşlarımız yalnız değildir” diyen MHP Demirci İlçe Başkanı Kanyılmaz Engellilerin iş, eğitim ve sosyal hayat içinde yer alması için her türlü kolaylığın yapılmasından yana olduklarına dikkat çekerek, hepimiz birer engelli adayıyız, onlara acıyarak değil sevgiyle yaklaşmalıyız” dedi.
HABER-Mustafa Temiz-Demirci

 

 

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Yazılan yorumlardan sadece yorumu yazan kişi sorumludur. Bu yüzden T.C. Kurallarına aykırı yorumlar yazmayınız. Hakaret içerikli yorumlar onaylanmamaktadır.

   Yorumlar
   Toplam 1 yorum mevcut

  • Araştırmacı 1 hafta önce yorumlandı

   Çalışanların sigortaları yatırılıyormu ?
   Çalışanların aldığı ücret nedir ?
   Çalışma saatleri kayıt altında mi ?
   İs sağlığı ve Guvenligi uzmanı varmi?
   Çalışanların yeterlilikleri var mi ?

  Yeni uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı sistemi demokrasimizi geliştirir mi ?

  ARŞİV