11 Aralık 2018 Salı

Manisa'da siyaset kilitlendi bekliyor

Demirci’nin 3 Mahallesinde Foseptik İmalatları Tamamlandı

MASKİ Genel Müdürlüğü, Demirci’nin Ahmetler, Ayvaalanı ve Azizbey mahallelerinde başladığı foseptik inşaatlarını tamamladı.

08 Ağustos 2018 Çarşamba 23:48
Demirci’nin 3 Mahallesinde Foseptik İmalatları Tamamlandı
MASKİ Genel Müdürlüğü, Demirci’nin Ahmetler, Ayvaalanı ve Azizbey mahallelerinde başladığı foseptik inşaatlarını tamamladı.
Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, mahallelerde sağlıklı atıksu sistemleri kurmak için yoğun mesai harcıyor. 154 Mahalle Projesi ile sadece altyapı imalatları değil foseptik inşaatları da yürütülüyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde yapılan proje kapsamında Demirci’nin Ahmetler, Ayvaalanı ve Azizbey mahallelerinde başlayan foseptik imalatları tamamlandı. Minnetler Mahallesi’nde de foseptik imalatına başlayan ekipler, mahalleleri atıksu kaynaklı çevre kirliliğinden kurtarıyor. İlçe merkezleri ve beldeden mahalleye dönüşen yerleşim merkezlerinde atıksu arıtma tesisleri, köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinde ise inşa edilen foseptiklerle evsel nitelikli atıksu kirliliğinin önüne geçiliyor. Sızdırmazlık özelliğine sahip fosseptiklerde biriken atıksular vidanjör yardımı ile en yakın atıksu arıtma tesisine taşınıp, bertaraf edilecek.


Alt ve üstyapılar da sağlıklı hale geliyor


154 Mahalle Projesi kapsamında sağlıklı alt ve üstyapılar inşa eden MASKİ Genel Müdürlüğü, proje kapsamında Ahmetler, Ayvaalanı, Azizbey, Çağıllar ve Minnetler mahallelerindeki çalışmalarda artık son dönemece girdi. Köyden mahalleye dönüşen mahalleleri daha sağlıklı alt ve üstyapılarla donatmak için yapılan çalışmalar tamamlandığında mahalleler yıllardır bekledikleri hizmetlere kavuşmuş olacak.

Anahtar Kelimeler: Demirci Foseptik

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Yazılan yorumlardan sadece yorumu yazan kişi sorumludur. Bu yüzden T.C. Kurallarına aykırı yorumlar yazmayınız. Hakaret içerikli yorumlar onaylanmamaktadır.
  Yeni uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı sistemi demokrasimizi geliştirir mi ?

  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  ARŞİV