11 Aralık 2018 Salı

Manisa'da siyaset kilitlendi bekliyor

Hırkalı da açılan sondajda yüzler güldü

Manisa Büyükşehir Belediyesi kuruluşu olan MASKİ tarafından Hırkalı da açılan sondajda yüzler güldü.

25 Şubat 2018 Pazar 22:29
Hırkalı da açılan sondajda yüzler güldü
 Manisa Büyükşehir Belediyesi kuruluşu olan MASKİ tarafından Hırkalı da açılan sondajda yüzler güldü.

Daha önceki yıllarda açılan sondajın yetersiz kalması üzerine açılan yeni sondajla ilgili bilgi veren Büyükşehir Demirci Koordinatörü Kazım Aysan Hırkalı Mahallemiz ilçemizin büyük mahallelerinden biri. Yıllar önce açılan sondajdan yeterli suyu alamayınca kaynak sularının memba başı bakımları ile mahalleye gelen su miktarını artırdık. Fakat ülkemizde ve ilçemizde geçen kurak mevsim sebebi ile yaz aylarında su sıkıntısı yaşamayalım diye yeni bir sondaj MASKİ Genel Müdürlüğümüzce açıldı.220 metrelik planlanan sondajda sona gelindi. İhaleyi alan firma tarafından sondajın borulanması ve çakıllaması tamamlandı. Kompresör ile yapılan ölçümlerde saniyede 5 litre gibi mahallemizin ihtiyacını fevkalade çözecek kaynağa ulaşmış olduk. Kuyunun temizlenmesinin ardından alınacak su numunelerinin gelen sonuçlarından sonra suyun depoya bağlantısını yapacağız. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün beye ve MASKİ Genel Müdürümüz Yaşar Coşkun a teşekkür ediyoruz. Vatandaşlarımızın her geçen gün suya olan talebi artıyor. Fakat ülkemiz su fakiri bir ülke Bu sebeple mevcut su kaynaklarımızı israf etmememiz gerekiyor. İsraf haramdır dedi.


Hırkalı Mahalle Muhtarı Garip Topal da su hayattır. Su kesintisi yaşadığınızda bunun kıymetini daha iyi anlıyorsunuz. Daha önce yapılan sondajda su kalmadı. Suyumuz yetersizdi. Gün geldi MASKİ tankerleri ile günlerce depomuza su bastı. Şu anda sondajımız tamamlandı. Rabbim yüzümüze güldü. İstediğimiz suyu MASKİ çıkardı. İnşallah tahlillerin sonunda MASKİ ekipleri suyu depomuza bağlayacaklar. Başta Büyükşehir Belediye başkanımız Cengiz Ergün olmak üzere, MASKİ Genel Müdürümüz Yaşar Coşkun’a mahallelim adına çok ama çok teşekkür ediyorum. Tuttukları altın su gibi aziz olsunlar. Ayrıca bu süreçte her zaman bize destek olan Büyükşehir Koordinatörümüz Kazım Aysan, MASKİ şefimiz Gökhan Demir ve günlerce depomuza su basan tanker şoförleri ile kaynak başında çalışma yapan tüm arkadaşlarımıza da teşekkürü bir borç biliyorum.Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Yazılan yorumlardan sadece yorumu yazan kişi sorumludur. Bu yüzden T.C. Kurallarına aykırı yorumlar yazmayınız. Hakaret içerikli yorumlar onaylanmamaktadır.
    Yeni uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı sistemi demokrasimizi geliştirir mi ?

    ARŞİV