22 Ekim 2018 Pazartesi

Evinin enkazında can veren kadın toprağa verildi

İYİ Parti İktidarının Fitilini Bahçeli Ateşlemiştir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bugün TBMM’de partisinin grup toplantısında yaptığı erken seçim çıkışının ardından tepkiler devam ediyor. Bahçeli’nin bu çıkışına ana muhalefet partisi CHP’den ve diğer partilerden de “Hodri Meydan” yanıtı geldi.

17 Nisan 2018 Salı 21:05
İYİ Parti İktidarının Fitilini Bahçeli Ateşlemiştir
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bugün TBMM’de partisinin grup toplantısında yaptığı erken seçim çıkışının ardından tepkiler devam ediyor. Bahçeli’nin bu çıkışına ana muhalefet partisi CHP’den ve diğer partilerden de “Hodri Meydan” yanıtı geldi.

CHP Manisa Milletvekili ve CHP TBMM Grup Başkan vekili Özgür Özel’in Habertürk TV'ye yaptığı açıklama ise erken seçim tartışmalarına yeni bir boyut kazandırdı Özel açıklamasında “ 26 Ağustos 2018'de seçimin yapılması durumunda 1 Nisan'da büyük kurultayını yapan İYİ Parti'nin seçime katılamayacağını öne sürdü. Seçim kanununu hatırlatan Özel, "Bir partinin seçime katılabilmesi için 41 ilde örgütlenmesi lazım. Büyük kurultayının üzerinden en az 6 ay geçmesi lazım" dedi.
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise Bahçeli’nin bu çıkışına “bekliyorduk, hazırız yanıtını verdi “

 

İYİ PARTİ DEMİRCİ İLÇE BAŞKANI ŞENYURT GELEN TELEFONLARA CEVAP VERMEKTEN YORGUN DÜŞTÜ!
Geçtiğimiz hafta sonu İYİ Parti 1. Olağan kongresinde Demirci ilçe Başkanlığına seçilen Haluk Şenyurt bugün gündeme düşen erken seçim ve daha sonra İYİ Partinin 26 Ağustos tarihinde yapılacak bir seçime katılamayacağı söylentilerinin yayılmasıyla işyerine kadar gelen yüzlerce vatandaşa ve kendisini telefonla arayan partililere açıklama yapmak zorunda kaldı. Vatandaşlardan gelen bu sorular karşısında Manisa Son Haber’e bir açıklama yapan çiçeği burnunda ilçe Başkanı Şenyurt “Bizler her türlü seçime hazırız. Erken, baskın, geç ne olursa olsun IYI Parti oy pusulasında, seçimde ve sandıkta yerini alacaktır.


Bizler olağanüstü kurultayımızı 2 hafta önce Ankara’da yaptık. Ankara Emniyet Müdürlüğünün resmi rakamlarıyla 123 bin kişi oraya geldi ve Akşener liderliğindeki İYİ Partiye sevgisini ve güvenini gösterdi.  İYİ Parti 1.Olağan kongresi 10 Aralık 2017 günü zaten yapılmıştır. Dolayısıyla seçim kanunundaki belirtilen 6 aylık hüküm İYİ Parti için geçerli değildir. Türkiye’nin her yerinde de yine seçim kanunun engel olmayacağı şekilde teşkilatlanmasını da tamamlamıştır.  CHP’lİ Grup Başkan vekilinin ifadesinde bu detayın atlandığını sanıyorum. Bizim millete gitmekte hiçbir kaygımız ve endişemiz yoktur. Parlamenter Demokrasiye inanmış herkesle birlikte İYİ Parti iktidarı için çalışıyoruz. Seçimlerde de zaten sandıkta bu teveccühü halk gösterir buna inanıyoruz.  Milletin gücünün üzerinde bir güç yok, başka güç de tanımıyoruz. IYI Partinin seçim derdi yoktur. Tek derdi millettir. Zaten bu ülkenin içinden geçmekte olduğu ekonomik kaosta 2018 yılı içinde Meral Hanım böyle bir seçimi öngörmüştü. “15 Temmuz 2018 tarihinde seçimi yapalım” diyen de Meral Akşener’di bunu insanlar ne çabuk unutuyor anlamış değiliz. Erken seçim yapılırsa tek bir problem var, o da iktidar için, çünkü iktidardaki sürelerini kısaltmış oldular. IYI Parti bu seçim kararından bilakis memnun kalmıştır. Ancak bugün alınan kararla OHAL uzayacak ve tek adam rejimi devam edecektir. Bizler her türlü senaryoya hazırız. Meral hanım gelişigüzel, sıradan bir siyasetci değildir. A,B,C planlarını çoktan hazırladı. Bu sebeple IYI Parti iktidarının fitilini Devlet Bahçeli ateşlemiştir. Bahçeli’nin bu çıkışına rağmen AKP kanadında böyle bir kararın alınmasını beklemiyoruz. Bizim odaklandığımız tek nokta genel başkanımız ve liderimiz Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı seçtirmek, seçimden 1 yıl sonra da Türkiye’yi güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçirmektir.” Dedi.

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Yazılan yorumlardan sadece yorumu yazan kişi sorumludur. Bu yüzden T.C. Kurallarına aykırı yorumlar yazmayınız. Hakaret içerikli yorumlar onaylanmamaktadır.
    Yeni uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı sistemi demokrasimizi geliştirir mi ?

    ARŞİV