19 Ekim 2018 Cuma

Ege’de artık huzur ve güven ortamı var

Mangal yüzünden az kalsın ev yanıyordu

Manisa ‘nın Demirci ilçesinde akşamın ilk saatlerinde meydana gelen yangın itfaiyenin zamanında müdahalesi ile büyümeden söndürüldü.

03 Aralık 2017 Pazar 21:46
Mangal yüzünden az kalsın ev yanıyordu
 Manisa ‘nın Demirci ilçesinde akşamın ilk saatlerinde meydana gelen yangın itfaiyenin zamanında müdahalesi ile büyümeden söndürüldü.

Olay yerinde alının bilgilere göre ilçenin Mithatpaşa Mahallesi, Stadyum Sokak No 26 adresindeki Abdullah Akkuş isimli vatandaşa ait evde Saat 20.10 sularında alevler yükselmeye başladı. Gecenin karanlığıyla bir anda fark edilen yangın itfaiyeye ihbar edildi.

Olay yerine intikal eden Manisa Büyükşehir Belediyesi Demirci İtfaiye Amirliği ekipleri ilgili evin bitişiğinde bulunan odunluğun yanmakta olduğunu görüp sulu soğutma ile müdahale etti.

Yangın çok kısa bir süre içinde kontrol altına alınarak tamamen söndürüldü.


Yangın mahallinde yapılan ilk inceleme ve tetkikte yangına ev sakinlerince akşam saatlerinde yemek pişirmek için yakılan mangalın sebep olduğu anlaşıldı. Yemekten sonra bahçede sönmeye bırakılan mangaldan rüzgâr nedeniyle uçuşan bir köz parçasının evin odunluğunda bulunan odunları tutuşturduğu ve yanmaya elverişli müştemilatla yangının böylece büyüdüğü tahmini üzerinde duruluyor.

Yangında kısmen maddi hasar oluşurken yaralanan olmadı.

Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.


HABER-Mustafa Temiz-Demirci 

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Yazılan yorumlardan sadece yorumu yazan kişi sorumludur. Bu yüzden T.C. Kurallarına aykırı yorumlar yazmayınız. Hakaret içerikli yorumlar onaylanmamaktadır.
    Yeni uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı sistemi demokrasimizi geliştirir mi ?

    ARŞİV