10 Aralık 2018 Pazartesi

Manisa'da siyaset kilitlendi bekliyor

Mezardan çıkan vasiyet yerine getirildi

Manisa ‘nın Demirci ilçesinde geçtiğimiz gün vefat eden 32 yıllık mezarcı Şerif Işıklı ‘nın 13 yıl önce kendi mezarına şişe içinde bıraktığı vasiyeti yerine getirildi.

07 Mart 2018 Çarşamba 11:57
Mezardan çıkan vasiyet yerine getirildi
Manisa ‘nın Demirci ilçesinde geçtiğimiz gün vefat eden 32 yıllık mezarcı Şerif Işıklı ‘nın 13 yıl önce kendi mezarına şişe içinde bıraktığı vasiyeti yerine getirildi.

Geçtiğimiz gün vefat ettiğinde önceden aldığı mezarı kazıldığında bir poşet içinde pet şişenin içine 13.01.2005 tarihinde konulduğu kendi el yazısı ile yazdığı vasiyette ortaya çıkan Işıklı ‘nın cenazesi dün toprağa verildi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Demirci koordinatörü Kazım Aysan mezarın kazılması sırasında ortaya çıkan şişe içindeki vasiyet mektubunu ve altını Işıklı ‘nın yakınlarına teslim etmek istedi. Ancak aile babalarının vasiyetini yerine getirmek istediklerini belirterek, vasiyet mektubunda yazılı olduğu üzere altının mezar kazıcısı görevliye verilmesini istedi.

ALTIN MEZARLIK GÖREVLİSİNE VERİLDİ

Ailenin bu talebi üzere Işıklı ‘nın mektubunda belirttiği gibi Manisa Büyükşehir Belediyesi Mezarlık hizmetlerinde çalışan ve merhumun mezarını kazarak amirlerine bilgi vererek bir dürüstlük örneği de gösteren Hasan Kavak’a Aysan tarafından mezarlıkta görevi sırasında,  13 yıl bir şişe içinde toprak altında kalan altın Işıklı'nın mezarının başında teslim edildi.


Mezar görevlisi Kavak “ o gün rahmetlinin mezarını kazarken kazmanın ucuna takılan poşet ve içindeki vasiyet mektubu ile altını müdürüme teslim ettim. Rahmetli Şerif Amcanın bu isteği beni çok duygulandırdı, ölmeden önce mezarını kazanın hakkını bile düşünen böylesine iyi bir insan için rahmet diliyorum. Allah ona cennetinde yer ayırır inşallah “ dedi.
DEMİRCİ ‘DE YAŞANAN BU OLAY ULUSAL MEDYA VE TELEVİZYONLARDA YER ALDI
Demirci ilçesinde yaşanan bu olay Manisa Son Haber ‘de yayınlandıktan sonra ulusal medyadaki haber siteleri, gazeteler ve televizyonlarda da yer aldı.

IŞIKLI’NIN VASİYETİNDE ÇIKAN İBRETLİK HİKÂYE
Demirci Belediyesinde 32 yıl görev yapan Şerif Işıklı mezarlıktaki ağaçların neredeyse tamamını diken, bakımını yapan ve Demirci Şehir Kabristanının bu günkü doğal güzelliğini tek başına başaran biri oldu. Vasiyetinde diktiği ağaçlara iyi bakılmasını da isteyen Işıklı 13 yıl önce çok önceden aldığı mezarını önce kendisi kazıp şişe içinde mektup altını bir poşete koyarak gömmüştü. Ortaya çıkan vasiyet mektubundan satır aralıklarında Işıklı ‘nın iyi bir çevreci ve kul hakkı gözeten iyi biri olduğu da ortaya çıktı.


Sağlığında şen şakrak, şakacı ve muzip biri olarak bilinen merhum Işıklı ‘nın emekli olduktan sonra da sık sık mezarlığa geldiği, mezarlıkta uzun süre gezdiği,ağaçların durumunu kontrol ettiği ve halen görev yapan mezarlık görevlilerine ağaçlara iyi bakmalarını, çevre temizliği ve mesleki tecrübelerini ve hatıralarını paylaştığı da öğrenildi. Işıklı ‘nın laf arasında “benim mezarımı kim kazarsa çok şaşıracak” dediği de çalışanlar tarafından ifade edildi. Işıklı 'nın ilçede bilinen en önemli özelliklerinden biri de geniş mezarlık sahası içinde ve binlerce mezarın arasında,kimin mezarının nerede olduğunu bilmesi yanısıra, kendisinin mezarını kazdığı kişinin ölüm tarihini de hiç unutmadığıydı.


HABER-Mustafa Temiz-Demirci


 

 

 

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Yazılan yorumlardan sadece yorumu yazan kişi sorumludur. Bu yüzden T.C. Kurallarına aykırı yorumlar yazmayınız. Hakaret içerikli yorumlar onaylanmamaktadır.
    Yeni uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı sistemi demokrasimizi geliştirir mi ?

    ARŞİV