21 Ekim 2018 Pazar

Motosikletiyle kaza yapan genç sevk edildi

Öğrenciler Büyükşehir Bu Sınavı Sizler için Yapıyor

Manisa Büyükşehir Belediyesinin en önemli eğitim hizmetlerinden bir tanesi olan MABEM’lerde kurs almak isteyen öğrenciler için Mayıs ayında seviye tespit sınavı düzenleneceği duyuruldu.

19 Nisan 2018 Perşembe 09:45
Öğrenciler Büyükşehir Bu Sınavı Sizler için Yapıyor
Manisa Büyükşehir Belediyesinin en önemli eğitim hizmetlerinden bir tanesi olan MABEM’lerde kurs almak isteyen öğrenciler için Mayıs ayında seviye tespit sınavı düzenleneceği duyuruldu.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ergün Aksoy, Manisa Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezinin (MABEM) faaliyetleri hakkında verdiği bilgilerde Milli Eğitim Kurumları ile yapılan işbirliği neticesinde Manisa’nın 17 ilçesinde ‘Sınav Tanıtım-Mesleki Rehberlik ve Motivasyon Seminerleri’ düzenlendiğini aktardı. 2017-2018 eğitim-öğretim yılında Manisa’nın 17 ilçesinde 160 derslikte yaklaşık 7 bin 500 öğrenciye TYT-AYT ve LGS alanında hizmet verdiklerini belirten Aksoy, ayrıca yoğun talebin karşılanması için büyük ilçelerde ikinci şubelerin açılmasının planlandığını da sözlerine ekledi. Aksoy, MABEM’in 10 yıllık tecrübesiyle her geçen yıl başarısını daha ileriye taşıdığını, ülkenin önde gelen lise ve üniversitelerine öğrenci yerleştirmenin gururunu yaşadıklarını ifade etti.
Büyükşehir Demirci Koordinasyon İşleri Müdürü Kazım AYSAN ''12/13 Mayıs tarihlerinde yapılacak seviye tesbit sınavı için öğrencilerimizin bir fotoğraf ve TC numaraları ile Atatürk Halıkent Parkı yanında yer alan Demirci MABEM binasına müracaatları gerekiyor.Sınavlar MABEM binamızda yapılacak.Geleceğe hazırlanan tüm öğrencilerimizi bekliyoruz''dedi.

“Geç kalmayın”
2018-2019 eğitim-öğretim yılında 17 ilçedeki şubelerinde eğitim görecek öğrenciler için ise 12/13 Mayıs 2018 tarihlerinde seviye tespit sınavının yapılacağını belirten Aksoy, şu ana kadar 3000 başvurunun alındığını, sınav başvurularının Nisan ayı sonuna kadar devam edeceğini ekledi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün eğitim öğretime verdiği önemin bir yansıması olan MABEM’in Manisa bünyesinde önemli bir açığı kapattığını ifade eden Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e tüm Manisalılar adına minnettar olduklarını belirtti.
Anahtar Kelimeler: Seviye Tespit Sınavı Mabem

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Yazılan yorumlardan sadece yorumu yazan kişi sorumludur. Bu yüzden T.C. Kurallarına aykırı yorumlar yazmayınız. Hakaret içerikli yorumlar onaylanmamaktadır.
    Yeni uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı sistemi demokrasimizi geliştirir mi ?

    ARŞİV