13 Aralık 2018 Perşembe

Çocuklar Eğlendi Veliler Bir Araya Geldi

Rezalet! Bu görüntüler köylerde bile kalmadı burası Demirci

Manisa’nın Demirci ilçesinde şehrin en işlek ve en hareketli Üniversite caddesinde ortaya çıkan görüntüler görenleri hayrete düşürüyor.

21 Kasım 2018 Çarşamba 23:13
Rezalet! Bu görüntüler köylerde bile kalmadı burası Demirci

Manisa’nın Demirci ilçesinde şehrin en işlek ve en hareketli Üniversite caddesinde ortaya çıkan görüntüler görenleri hayrete düşürüyor.
Mülkiyeti Demirci Belediyesine ait ve bir önceki belediye başkanı İhsan Temel döneminde yapılan Halıkent Atatürk Parkındaki görüntüler, görenlere “ böyle bir görüntü köylerde bile yok, belediye nerede” sorusunu akla getiriyor.
Bundan aylar önce Halıkent Atatürk Parkının çocuk oyuncak gruplarının olduğu yerde umumi tuvalet yapılacağı duyulmuş, bu konuda çalışmalar başlamış, o bölüm kazılarak tuvalet boruları toprağın altına döşenmiş, çevredeki esnaflar ve bu cadde üzerinde yaşayan vatandaşlar bu olaya tepki göstermiş, Demirci Belediyesi geri adım atmak zorunda kalmıştı.
Manisa Son Haber olarak bizlerde “halkın yanında habercilik” anlayışımızla bu çalışmayı görüntüleriyle gözler önüne sermiş, bu süreçte haberlerimizle belediyenin geri adım atmasında ve kamuoyunu aydınlatma da ilçede tek yayın kuruluşu olmuş idik.

BAŞKAN SELÇUK ONAY VERDİ İDDİASI
Halıkent Atatürk Parkı ihale ile müstecir F.K. tarafından işletilmeye başlandı. Geçen süreç içinde Halıkent Atatürk Parkının ortasında ihale sözleşmesine aykırı olarak değme kasaba panayırlarındaki görüntüler gibi görüntüler oluşmaya başladı. Önce parkın ortasına baraka veya adı ne denir ise densin bir nesne dikildi. Buradan içecek servisleri yapıldı. Bunun yapılışında da iddialar öylesine çok ki, kısacası belediye başkanı Selami Selçuk’dan izin de alınmış deniyor.

Bu iddianın hikâyesi bile var bu parkın ortasına yapılan şeyle ilgili müstecirin bir talebi oluyor, belediyenin fen işlerinde çalışan inşaat mühendisi müstecir ile bu yapı konusunda görüşüyor ve belediye başkanı Selami Selçuk’a telefon vasıtasıyla parkın içine yapılacak yeri, yapılacak şeyin ölçülerini ve şeklini gönderiyor. Başkan Selçuk onay veriyor ve bu parkın ortasında aylarca kalan o ucube yapı dikiliyor. Parkın tüm görselliğini yok eden, yeşil alanların üstünü işgal eden bu yerle ilgili oradan geçen Demircililer sürekli olarak bu zaman içinde tepki gösteriyorlar.

SÖZLEŞME DE DÜĞÜN YAPILAMAZ DENMESİNE RAĞMEN BAŞKAN SELÇUK’UN TALİMATIYLA DÜĞÜN BİLE YAPILDI İDDİASI

Halıkent Atatürk Parkının müstecir ve belediye arasında yapılan sözleşme hükümleri arasında yer alan, burada düğün ve sünnet organizasyonları yapılamaz hükmü var. Ancak Başkan Selçuk burada da sözleşmeye aykırı davranıyor. İddialar o ki AKP Manisa Milletvekili aday adayı olan Mustafa Özel’in ve AKP’ye yakınlığıyla bilinen B.H.  isimli şahısların düğün merasimleri de Halıkent Atatürk Parkında yani sözleşmeye aykırı olarak Başkan Selçuk’un talimatıyla yapılıyor.
İşin enteresan olanı ise şu; Başkan Selami Selçuk burada yapılan her iki düğüne bizzat kendisi de katılıyor.

DEMİRCİ BELEDİYESİNDEN HAMLELER BAŞLIYOR
Halıkent Atatürk Parkında belli bir süre sonra her ne oldu ise bugüne kadar müsamaha edilen ve hatta ihale hükümlerine ve kira sözleşmesine aykırı olarak yapılan işlerde bile bizzat emir ve talimat veren Selami Selçuk parka Zabıta ekiplerini gönderiyor.
Zabıtalar park içinde yer alan umumi tuvaletlerden işe başlıyor, temizliğinin olmadığı, tuvaletlerde tuvalet kâğıdı, kâğıt havlu ve sıvı sabun olmadığı, parkın içindeki çimlerin sulanmadığı için ceza kesiyor.
Daha sonra Zabıtalar yine bu parkın tam ortasına Demirci Belediyesinde görevli inşaat mühendisinin başkan Selçuk’a onay için sorduğu yapılan o garip barakayı yaptığı için, parkta sözleşme hükümlerine göre düğün ve sünnet merasimlerininin yapılamayacağını gerekçe göstererek bu yukarıda bahsettiğim düğün organizasyonlarını da kabul ettikleri için tutanak tanzim edip ceza kesiyor.
İddialar öylesine belgeli ki, yapılan düğünlerde fatura bile tanzim ediliyor ve tahsil ediliyor.

MÜSTECİRE ENCÜMEN KARARIYLA PARKI TAHLİYE ET DENİLİYOR İDDİASI
Demirci Belediyesi tutulan bu tutanaklar ve kesilen cezaları Belediye Encümenine havale edince Encümen mülkiyeti Demirci Belediyesine ait Atatürk Halıkent Parkının müstecirine parkı tahliye et kararı çıkarıyor. Bu karar müstecire tebliğ ediliyor.

MÜSTECİR SOLUĞU MAHKEMEDE ALIYOR

Encümen kararını tebliğ eden müstecir F.K. soluğu mahkemede alıyor. İzmir İdare Mahkemesine yürütmeyi durdurma kararı aldırmak için yargıya başvuruyor.
Yargı süreci halen devam ediyor.
Yargı süreci bitmediği ve bu mahkeme sonuçlanmadığı için de doğal olarak tahliye için halen bekleniyor.

ORTAYA ÇIKAN REZALET GÖRÜNTÜLERİN SEBEBİ
Halıkent Atatürk Parkının elektrik ve umumi tuvaletteki su giderlerini 2014 yılına kadar Demirci Belediyesi karşılıyordu.
Abonelikler şartname gereği müstecir üstüne geçiyor. Manisa’nın Büyükşehir olması ve su ve kanalizasyon işlerinin de MASKİ kurumuna devredilmesi sonucu müstecir F.K. su aboneliğini ve elektrik aboneliğini kendi üzerine alıyor.
Bugün itibariyle mahkeme süreci devam ettiği ve tahliye için kesin yargı kararı olmadığı için de müstecir aboneliği kendi üzerine olan elektrik ve suyu kapatıyor.
Umumi tuvalete akan su da müstecir aboneliğinden olunca sular akmaz oluyor.

KÖYLERDE BİLE OLMAYAN GÖRÜNTÜ BAŞKAN SELÇUK DÖNEMİNDE ŞEHRİN TAM ORTASINDA, GÖRENLERİ HAYRETE DÜŞÜRÜYOR
Mahkeme kararı beklenirken müstecir F.K.’nin suyu vanasından kapatması yüzünden parkın içinde yer alan ve çevre esnafları ile halkın kullandığı umumi tuvalete de sular akmayınca, Maski’den abonelik alma huyu pek olmayan Selami Selçuk yönetimindeki Demirci Belediyesi bir rezalete daha imza atıyor.
Umumi tuvaletin çatısına konulan yaklaşık 1,5 ton kapasiteli olduğunu tahmin ettiğim bir tankerden tuvaletin tesisatlarına su bağlantısı yapıyor. Çatının üstüne konulan ve görüntüsüyle gelen geçen herkesin durup en az 5 dakika anlamaya çalıştığı bu su tankerine de ara ara belediyenin su tankerli kamyonuyla su basıyor.
İnanmayan gider bakar, Halıkent Atatürk Parkı orada, tuvaletlere girerken gaz maskesi götürün zehirlenmeyin.
İşte o rezaletin görüntüleri.ÇATIYA KONAN TANKER
MİKROP VE BAKTERİ YUVASI
TUVALETE ŞU AN SU BU TANKERDEN VERİLİYOR


ÇATIYA KONAN TANKERDEN
TUVALETE SU BAĞLANTISI YAPILMIŞ
BU TANKERİ DE SULAMA ARAZÖZLE DOLDURUYORLARTUVALETLER PİSLİK İÇİNDE
MİKROP KAYNIYOR
PARKA OYNAMAYA GELEN ÇOCUKLARIN
VE TUVALETİ KULLANANLARIN SAĞLIĞINI
TEHDİT EDİYOR.
TUVALETLER BAKIMSIZLIKTAN PİSLİK İÇİNDE
SU MİKROPLU VE YETERSİZ
OLUNCA BU GÖRÜNTÜLER ORTAYA
ÇIKIYOR

HABERCİNİN YORUMU
Belediye Başkanı Selami Selçuk’un “olvesin vasın ne olur ya” anlayışı maalesef bulaşıcısı bir hastalık gibi adeta, Demirci Belediyesinin birimlerine, çalışanlarına da geçmiş görünüyor.
Belediye de devlet adamı psikolojisinde kurmay kafalı adamda, mobingler yüzünden kalmayınca, Demirci ilçesi olarak Selami Selçuk’un görev süresi içinde ilçe olarak utandığımız, yerin dibine girdiğimiz, kızdığımız şeylerden biri de bu tuvaletin çatısına su tankeri koyup taşıma suyla, haceti yerine getirme eylemi.
Böyle bir şey olabilir mi değerli okurlarım.
Çoluk çocuğun kullandığı, hijyen olması gereken tuvalete tankerde bekleyen, bakteri kaynağı olan su verilir mi?
Bunlarda devlet pratiği de yok.
Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk'a sesleniyorum
Halkın sağlığıyla oynamaya hakkın yok Sayın Selçuk.
Hazine arazisi üzerine yaptığın ve yolda kalan yere ruhsatsız, yapı izin belgesiz, plansız kondurduğun balık pazarı için Maski’den su aboneliğini alamadın.
Sebep burasının ada ve parsel numarası yok. Numarataj olmadığı için abonelik verilemedi.
Sen ne yaptın? İşte devleti yorumlama, kanunlara saygıdaki yetmezliğini ortaya hemen burada yine  koydun.
Belediyenin hayvan barınağındaki resmi su aboneliğinden kaçak olarak bu kaçak gecekondu balık pazarına kaçak su çekmeye kalktın, suç işledin.
Ne oldu geldi Maski ekipleri suyu mühürledi, tutanağı da düzenledi.
Suyu aldığın abonelik senin olsa bile, başka bir yere su hattı çekilerek taşınamaz.
Maski görevini yaptı.
Vatandaşlardan böyle bir hassasiyet beklenirken, sen koca bir kurumu suç işleyen yapıyorsun.
Suç işliyorsun suç, niye bunu kavrayamıyorsun.
Kaçak olarak su çekmek suç!
Bu da suçun tillahı anladın mı?

BUNU DA MI MASKİ KESTİ 

Açık Pazar yerindeki kaçak ruhsatsız gecekondu balık pazarına tankerle su getirip, bir hüner yapmış gibi de belediyenin internet sitesinden haber yaptırıyorsun. Yahu Demirci zaten biliyor da bari Manisa’yı kendimize güldürmeyelim.
Demirci’nin adını yerle bir ettin yeter artık.

Bir de bu haberi Manisa’da yayın yapan yandaş bir gazetede manşetten girmişler, sanki haber içeriğinde ve olayda sen yasal davranmışsın da, seni mağdur etmişler gibi ahkâm kesiyorsun.
Başkan şu halka doğruları söylemeye ne zaman başlayacaksın.
Senin günah ve sevaplarını yazan sağındaki solundaki meleklerden biri yan gelip yatıyor, diğeri ise Demirci’ye yaptığın yanlış işler, gayri yasal uygulamalar ve bilinçsiz icraatların yüzünden kan ter içinde çalışıyor not alıyor.
Maski kurumu bir açıklama yaptı, senin yalan haber yatsıya kadar değil, ikindiye kadar bile dayanmadı.
Şimdi bu Halıkent Atatürk Parkındaki rezaleti bitirmenin yöntemini sana söylüyorum.
Müstecirle mahkeme işi halledilinceye kadar geçici de olsa Demirci Belediyesi adına Maski’den abonelik alıp, o umumi tuvalete şebekeden hijyen ve sağlıklı suyu akıtacaksın. Başka şansın yok.
Bak inatlaştıkça batıyorsun, halkın ve o parka oynamaya gelen çocukların sağlığını düşün inat etme.
Muhafazakar demokratım diye ortalarda salınıyorsun ya, hatırlatıyorum. 
Temizlik imandan gelir.
Senin bu tuvalete çatıya koyduğun tankerden akıttığın su ile vatandaşta imanda kalmayacak, çünkü bakteri ve mikrop tankerin içinde kaynıyor. Radyosyonlu çayı içip bu çay kanser mi yapar diyen bakan gibi, git o suyla kendin bir abdest al bakalım, alabiliyor musun?
Şimdi cevap ver Sayın başkan parktaki tuvaletin suyunu da mı MASKİ kesti?
Umarım biliyorsundur, onu Maski değil, parkın müstecir ablası kesti…

21 Kasım 2018

Mustafa Temiz-DEMİRCİ

MANİSA SON HABER-ÖZEL HABER

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Yazılan yorumlardan sadece yorumu yazan kişi sorumludur. Bu yüzden T.C. Kurallarına aykırı yorumlar yazmayınız. Hakaret içerikli yorumlar onaylanmamaktadır.
    Yeni uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı sistemi demokrasimizi geliştirir mi ?

    ARŞİV