14 Kasım 2018 Çarşamba

Havalar soğuyor

Saadet Demirci'den seçim değerlendirmesi

Geçtiğimiz hafta sonu yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri sonucunda Manisa Son Haber’e özel açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Demirci İlçe Başkanı Kadir Kalan seçim boyunca Saadet partisine ve adayına yönelik sürdürülen kara propagandaya dikkat çekerek “Neden Saadet Partisi ve Cumhurbaşkanı adayı ile uğraştıkları kadar hiçbir parti ile uğraşmıyorlar? Çünkü Saadet Partisi onların vicdan aynasıdır. Kalplerinde var olan pişmanlıklarına dokunmaktadır. Saadet sussa mesele kalmayacak zannediyorlar. Bunu bastırmanın çabası ile üzerimize geliyorlar.” Diyen SP ilçe Başkanı Kalan açıklamasına şöyle devam etti ;

28 Haziran 2018 Perşembe 19:53
Saadet Demirci'den seçim değerlendirmesi
Geçtiğimiz hafta sonu yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri sonucunda Manisa Son Haber’e özel açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Demirci İlçe Başkanı Kadir Kalan seçim boyunca Saadet partisine ve adayına yönelik sürdürülen kara propagandaya dikkat çekerek “Neden Saadet Partisi ve Cumhurbaşkanı adayı ile uğraştıkları kadar hiçbir parti ile uğraşmıyorlar?

Çünkü Saadet Partisi onların vicdan aynasıdır. Kalplerinde var olan pişmanlıklarına dokunmaktadır.

Saadet sussa mesele kalmayacak zannediyorlar. Bunu bastırmanın çabası ile üzerimize geliyorlar.” Diyen SP ilçe Başkanı Kalan açıklamasına şöyle devam etti ;

Önemli bir seçimi geride bıraktık. Öncelikle seçim sonuçlarının ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Saadet Partisi teşkilatları ve Milli Görüş mensupları, madden ve manen bu seçimde de büyük bir azim ve gayret ortaya koymuştur.

Her türlü imkânsızlığa ve engellemeye rağmen üstün bir çalışma sergilemiştir. Bu nedenle teşkilat mensuplarımızın her bir ferdine yürekten tebrik ve teşekkürlerimi sunuyorum.

Seçim sonuçları ne olursa olsun Saadet Partisi bu seçimlerdeki duruşuyla toplumun makul çoğunluğunun takdirini kazanmıştır.

Yürüttüğü ilkeler siyaseti ile toplumda yaşanması muhtemel derin kırılma ve kutuplaşmaları engellemiştir.

Seçmenlerimize doğruları anlattık, kimseyi kırmadık, ötekileştirmedik ve herkesin fikrine saygı duyduk. Özellikle sosyal medya hesaplarından "vatan haini, terörist, İngiliz ajanı" şeklinde ithamlarla bizlere her türlü hakaret, küfür ve iftira edenleri de Allah'a havale ediyoruz.

Bundan sonra da aynı duyarlılık ve hassasiyet ile kınayanların kınamasına aldırmadan inandığı doğruları korkusuzca söylemeye devam edecektir.

Popülist siyasete uymuyor diye hakikati söylemekten asla geri durmayacaktır.

Hep söylediğimiz gibi bizim derdimiz makam derdi değil, vatan derdidir.


Maalesef Saadet Partisi’ne yönelik kara propaganda seçimden sonra da devam ettirilmeye çalışılıyor.

Efendim neymiş Saadet’in aldığı oylar CHP’ye yaramış. Bu tamamen gerçek dışı bir hezeyandır.

Peki, neden Saadet Partisi hedef alınmaya devam ediliyor.

Neden Saadet Partisi ile uğraştıkları kadar hiçbir parti ile uğraşmıyorlar?

Çünkü Saadet Partisi onların vicdan aynasıdır. Kalplerinde var olan pişmanlıklarına dokunmaktadır.

Saadet sussa mesele kalmayacak zannediyorlar. Bunu bastırmanın çabası ile üzerimize geliyorlar.

Şairin dediği gibi;

''Onlar sanıyorlar ki, biz sussak mesele kalmayacak…

Hâlbuki Biz sussak tarih susmayacak…

Tarih sussa hakikat susmayacak…

“Onlar sanıyorlar ki, bizden kurtulsalar mesele kalmayacak…

Hâlbuki Bizden kurtulsalar vicdan azabından kurtulamayacaklar…

Vicdan azabından kurtulsalar, tarihin azabından kurtulamayacaklar…''

Saadet Partisi Demirci, Demirci ilçesinde yüzde 1,77 oranındaki aldığı oyla seçime katılan partiler arasında ilçede beşinci parti oldu. Ayrıca Saadet Partisi Manisa Milletvekili adaylarından birinci sıradaki Demircili işadamı Mehmet Önal'da seçim kampanyası boyunca Demirci ilçesinde yaptığı çalışmalar ve konuşmalarla dikkat çekerken, partisinin ülke genelinde aldığı yetersiz oy yüzünden seçilemedi. Millet ittifakında yer alan Saadet Partisi Türkiye genelinde yüzde 1,34 oranında oy alırken, Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde yaptığı çıkışıyla bir anda Türkiye'nin gündemine oturan ve seçim sürecinde de yaptığı açıklamalarla iktidar partisi AKP'yi özellikle ekonomik konularda sert eleştiren Saadet Lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu 'da seçimlerde  yüzde 0,89 oy aldı.

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Yazılan yorumlardan sadece yorumu yazan kişi sorumludur. Bu yüzden T.C. Kurallarına aykırı yorumlar yazmayınız. Hakaret içerikli yorumlar onaylanmamaktadır.
    Yeni uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı sistemi demokrasimizi geliştirir mi ?

    ARŞİV