21 Ekim 2018 Pazar

Motosikletiyle kaza yapan genç sevk edildi

Selami Selçuk hakkında adli işlem başlatıldı

Demirci Belediyesince ilçeye bağlı kırsal Eskihisar Mahallesine yapılan kongre merkezinin orman arazisine yapıldığı ve kaçak olduğu belgelendi.

19 Mayıs 2018 Cumartesi 20:02
Selami Selçuk hakkında adli işlem başlatıldı
Demirci Belediyesince ilçeye bağlı kırsal Eskihisar Mahallesine yapılan kongre merkezinin orman arazisine yapıldığı ve kaçak olduğu belgelendi.

Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk’un geçtiğimiz hafta haftalık yerel bir gazeteye yaptığı açıklama ve öncesinde ilçe içinde Celal Bayar Üniversitesinin ev sahipliğini yaptığı Uluslar arası Eğitim Kongresine engel olunduğu söylentileri ve iddiaları da ortaya çıkan son belge ile havada kaldı.

Orman Genel Müdürlüğünün 15.05.2018 tarihli resmi bilgilendirme yazısına göre yapılan gecekondu kongre merkezinin kaçak inşa edildiği resmi olarak açıklandı.

Yapılacak bu kongrenin böyle kaçak bir arazideki yapılan yerde yapılacak olması ve ortaya çıkan bu gayriyasal inşaatın kongre öncesinde basında yer alması da Demirci ilçesini bir skandaldan kıl payı kurtarmış oldu.

Akademik ve bilimsel hem de uluslar arası bir toplantının böyle kaçak bir yapıda ve ormana ait bir arazide işgal edilmiş bir sahada inşa edilmiş olması ile kongrenin yapıldıktan sonra bunun ortaya çıkması halinde Demirci ilçesine itibar ve Eğitim Fakültesine de nasıl bir prestij kaybına yol açacağını ise kimse kestiremiyor.

Manisa’nın Sesi Gazetesinin 18.Mayıs.2018 günkü sayısında da yer alan bu habere göre başkan Selçuk hakkında Orman Genel Müdürlüğü suç tutanağı tanzim ederek Demirci Cumhuriyet Başsavcılığına da suç duyurusunda bulunup, ilgili yasal işlemleri tamamlayarak konuyu adli makamlara da taşıdı.

Orman Genel Müdürlüğü’nün açıklaması şöyle “İşletmemiz Müdür Yardımcısı ve Başalan İşletme Şefi tarafından incelenmiş olup, konularla ilgili 15.05.2018 tarihli İnceleme Raporu düzenlenmiştir. İnceleme Raporunda da da belirtildiği üzere; Şikâyete konu edilen kaçak yapının Demirci ilçesi, Eskihisar Mahallesi 101 ada 52 no'lu Devlet Ormanı parseli sınırları içinde kaldığı ve bu nedenle Başalan Orman İşletme Şefliği Toplu Koruma Ekibi memurlarınca kaçak inşa işlemini gerçekleştiren Demirci Belediye Başkanı Selami SELÇUK adına 6831 sayılı Orman Kanuna muhalefete konu İşgal ve Faydalanma suçundan 04.05.2018 tarih ve 300/03 sayılı Suç Tutanağı düzenlenerek Demirci Cumhuriyet Başsavcılığına dava açılmak üzere gönderilmiştir. Başvuruda belirtilen hususlarla ilgili yasal işlem yapılarak adli Makamlara intikal ettirilmiştir.

Demirci Belediyesince orman arazisine işgalle yapılan kaçak kondu ile ilgili ayrıca Manisa İdare Mahkemesine de 2018/ 541 sayı ile iptal davası açıldı.

Aynı Konuyla ilgili CİMER ve BİMER süreci devam ederken, ayrıca açılan davalar ve belgelerin toplu olarak Cumhurbaşkanlığı Külliyesine, Başbakanlığa, İçişleri Bakanlığına ve AK Parti Genel Merkezine gönderildiği de öğrenildi.

Demirci Belediyesindeki bir memurun Mobing suçlamasıyla ve yargı kararını uygulamadığı gerekçesiyle Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk hakkında  ayrıca yargılanmaması hususundaki Bakanlık kararına  itiraz edilen Danıştay süreci de halen devam ediyor.HABER-Mustafa Temiz

 

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Yazılan yorumlardan sadece yorumu yazan kişi sorumludur. Bu yüzden T.C. Kurallarına aykırı yorumlar yazmayınız. Hakaret içerikli yorumlar onaylanmamaktadır.
    Yeni uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı sistemi demokrasimizi geliştirir mi ?

    ARŞİV