11 Aralık 2018 Salı

Manisa'da siyaset kilitlendi bekliyor

Elektrikli battaniye evi yaktı

Manisa ‘nın Gördes ilçesine bağlı Salur Mahallesinde elektrik battaniyenin frizde unutulması sonucu çıkan yangın maddi zarara yol açtı.

14 Kasım 2017 Salı 00:13
Elektrikli battaniye evi yaktı
 Manisa ‘nın Gördes ilçesine bağlı Salur Mahallesinde elektrik battaniyenin frizde unutulması sonucu çıkan yangın maddi zarara yol açtı.

Edinilen bilgilere göre bugün saat 13.30 sularında Manisa Büyükşehir Belediyesi Gördes İtfaiye Amirliğine gelen yangın ihbarıyla ekipler yangın mahalline intikal etti. Gördes merkez itfaiyeden ve Güneşli müfrezesinden toplam üç araç yangına müdahale etti. Kısa sürede söndürülen yangının çıkış sebebinin prizde unutulan elektrikli battaniye olduğu ve yanmaya elverişli yatak ve oda içindeki müştemilatın kısa sürede tutuşarak evin bir odasının yangından zarar gördüğü tespit edildi.ZİYNET EŞYALARI EV SAHİPLERİNE TESLİM EDİLDİ

Yangının çıktığı evin sahibi Mehmet Kurtulan’ın eşi Fehime Kurtulan yangın sırasında fenalık geçirince yangın mahalline intikal eden 112 acil sağlık ekiplerince müşahade altına alındı. Olay yerinde güvenliği sağlayan Jandarma gözetiminde söndürme ekipleri evde bulunan ziynet eşyalarından altın zincir, bir adet tam altın ve yüzük alyans ve küpeleri ev sahibine teslim etti. Bu sırada evde 12 bin TL nakit parasının da bulunduğunu iddia eden ev sahibinin ifadesi üzere yapılan incelemede nakit paralarında yangında yanarak zarar gördüğü tutanak altına alındı.


Gördes’te yangın ihbarının alınmasının hemen ardından siren çalan arazözlerin geçiş üstünlüğüne rağmen bazı sürücülerin arazözlere yol vermemesi  ve duyarsızlığı da gözlerden kaçmazken, her şeye rağmen söndürme ekipleri yangına kısa sürede ulaşıp yanmakta olan evin tek odası içinde yangını kontrol altına alarak diğer dairelere sıçramasını da önlediği bilgisine de ulaşıldı.

Can kaybının olmadığı yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.


Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Yazılan yorumlardan sadece yorumu yazan kişi sorumludur. Bu yüzden T.C. Kurallarına aykırı yorumlar yazmayınız. Hakaret içerikli yorumlar onaylanmamaktadır.
    Yeni uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı sistemi demokrasimizi geliştirir mi ?

    ARŞİV