10 Aralık 2018 Pazartesi

Demircili Tarihçi Yazar Talha Uğurluel tutuklandı

Fundacık yolunda Azrail pusuda bekliyor

Son aylarda sürekli trafik kazalarına sahne olan Gördes ilçesine 11 kilometre uzaklıktaki Fundacık mevkiindeki yol ile ilgili çarpıcı açıklamalar yapan gazeteci Ahmet İnce yetkililere seslendi.

04 Nisan 2018 Çarşamba 00:53
Fundacık yolunda Azrail pusuda bekliyor
 Son aylarda sürekli trafik kazalarına sahne olan Gördes ilçesine 11 kilometre uzaklıktaki Fundacık mevkiindeki yol ile ilgili çarpıcı açıklamalar yapan gazeteci Ahmet İnce yetkililere seslendi.
Yol yapım çalışmalarının sürdüğü Gördes Akhisar karayolunun, Fundacık bölümündeki büyük tehlikeye dikkat. Yapım çalışmalarının son 1 yıldır ağır aksak yürüdüğü bu bölüm için, gazeteci yazar Ahmet İnce’den çarpıcı açıklamalar geldi.
Son bir yıldır Fundacık bölümünde meydana gelen, irili ufaklı trafik kazalarını dikkate alan usta gazeteci Ahmet İnce; açıklamalarında, “Azrail Fundacıkta pusuda bekliyor” dedi.


Ahmet İnce şunları söyledi;
“Kayacık beklemesinden itibaren, Çalkoca mevkii, Kalemoğlu yol ayrımı ve akabinde Fundacık bölgesini takiben Yeğenoba sınırına kadar olan bu yol, zaten bizim en sıkıntılı olduğumuz bölümdür.
Kış şartlarının kendini en etkili gösterdiği, yaklaşık 2km’lik bir güzergâh burası. Yani şeytanın cirit attığı yer diyorum buna.
Yol yapım çalışmalarında bu bölüm yarıldı. Ve öyle bırakıldı. Öncelikle yolun hacmi daraldı. Yolda müthiş bir trafik yoğunluğu var. Maden sahaları, hafriyat sahaları derken, özellikle ağır araç trafiği daha bir yoğunlaştı.
Herkesin dikkatinden kaçan bir tehlikeye dikkat etmek istiyorum. Bölgenin toprak yapısı laterit cinsidir. Bizim kırmızı toprak dediğimiz bir tür. Laterit toprak yapışkandır. Yola civardan büyük oranlarda bu laterit toprak düşüyor.
Yağan yağmurlar sonucu, lateritin 2 veya 3 milimlik bir tabaka halinde, yol yüzeyine yapıştığını ve çıkmadığını gözlemledim. Bu korkunç bir şey. Hızlı yürürken bile ayağınız kayıyor. Araçların durumunu siz düşünün.
En ufak fren hamlesinde araçlar kayabiliyor. Mart ayının yağışlı geçmesi tehlikeyi sürekli hale getirdi. Yarılan şevlerden, rüzgârdan, araçların teker ve tamponlarından bol miktarda yola laterit taşınıyor. Yağmurlar bunu temizlemiyor. Bir miktar yapışkan cila haline getiriyor.
Kimse farkında değil. Uyarıcı levha yok.
Bahar ayları yağışlı geçiyor. Tehlike devam ediyor. Azrail Fundacıkta elini ovuşturuyor. Yetkililere sesleniyorum. Bu 2 km’lik kesimi bir an önce bitirin. Muhtemel kazalardan ve can kayıplarından sorumlu hale gelirsiniz…”


Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Yazılan yorumlardan sadece yorumu yazan kişi sorumludur. Bu yüzden T.C. Kurallarına aykırı yorumlar yazmayınız. Hakaret içerikli yorumlar onaylanmamaktadır.
    Yeni uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı sistemi demokrasimizi geliştirir mi ?

    ARŞİV