22 Ekim 2018 Pazartesi

Evinin enkazında can veren kadın toprağa verildi

Gördes AKP ilçe başkanı Genel merkeze rağmen delegenin iradesiyle İnci oldu

Manisa ‘nın Gördes İlçesi Ak Parti Kongresinde genel merkezin belirlediği adayın tek listeyle seçilmesi beklenirken sürpriz aday kongreyi kazandı.

28 Kasım 2017 Salı 22:34
Gördes AKP ilçe başkanı Genel merkeze rağmen delegenin iradesiyle İnci oldu
 Manisa ‘nın Gördes İlçesi Ak Parti Kongresinde genel merkezin belirlediği adayın tek listeyle seçilmesi beklenirken sürpriz aday kongreyi kazandı.

Gördes Belediye Kültür Sarayında yapılan kongreye Ak Parti Manisa Milletvekilleri Selçuk Özdağ, Uğur Aydemir ve Manisa İl Başkanı Berk Mersinli ile Saruhanlı, Kula ve Köprübaşı ilçelerinin ilçe başkanları ile STK temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı.

Kongre Divan Başkanlığını İl Başkan Yardımcısı Selman Alkış’ın yaptığı kongrede seçimlere geçildiği sırada esen hava ortamı gerdi.

Daha önce basına yaptığı açıklamada Gördes Ak Parti İlçe Başkanlığı için Taner Yiğit isminde karar kılındığını söyleyen il başkanı Berk Mersinli kongredeki konuşmasında da delegeye ve haziruna bu ismi bir kez daha zikretti.

Kürsüde konuşan bir başka hatip Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol ise hakkında Gördes kamuoyunda çıkarılan söylenti ve dedikodulara sert çıkış yaparak “ bizim abdestimizden şüphemiz yoktur, bize çamur bulaşmaz dedikten sonra kongrede adayımız Taner Yiğit ‘tir diyerek Mersinli’nin açıklamasına destek verdi.

Kongreden bir gün önce ilçe başkanlığına aday olmayacağını açıklayan Mehmet İnci kongrede seçimlere geçildiği anda divana listesini sunup aday olduğunu söyledi.

İnci’nin bu girişiminin ardından kongrede büyük bir dalgalanma oldu. Bu sürpriz çıkış delegeler arasında da şaşkınlık yaşatırken seçimlere geçildi.

Oy kullanılması sırasında saatlerce kongre salonunda gergin ve heyecanlı bir bekleyiş yaşandı. Oyların sayılması sonucunda 419 delegenin 186 ‘sının oyunu alan Mehmet İnci genel merkezin isteği dışında delegenin iradesiyle ilçe başkanlığına seçilirken, genel merkezin aday oyarak gösterdiği ve yeni ilçe başkanı bu olacak diye hem il başkanı, hem Gördes belediye başkanının ve hem de milletvekillerinin delegeye işaret ettiği Taner Yiğit ise 171 oyda kaldı. 11 oy geçersiz sayıldı.

Genel Merkezin işaret ettiği adayı sürpriz bir çıkışla aday olup kongrede geçerek ilçe başkanı olmayı başaran Mehmet İnci’nin listesi şu isimlerden oluştu; İsmail Terzi, Veli Dündar, Emrah Demir, Yasin Öğretici, Sebahattin Öztürk, Bahri Gümüş, Tayfun Özcan, Mustafa Ölmez, Ali Rıza Ertem, Hüsniye Kaplan, İdris Uğur, Havva Kulak, Hatice Özcan, Hafize Güzel.

 

Anahtar Kelimeler: Mehmet Inci Gördes Akp

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Yazılan yorumlardan sadece yorumu yazan kişi sorumludur. Bu yüzden T.C. Kurallarına aykırı yorumlar yazmayınız. Hakaret içerikli yorumlar onaylanmamaktadır.
    Yeni uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı sistemi demokrasimizi geliştirir mi ?

    ARŞİV