11 Aralık 2018 Salı

Manisa'da siyaset kilitlendi bekliyor

Gördes AKP ilçe Başkanı İnci "görevimin başındayım"

Manisa ‘nın Gördes ilçesinde AK Parti Genel Merkezinin tek liste olarak belirlediği kongre de sürpriz bir çıkışla aday olup seçimi rakibi karşısında kazanan Mehmet İnci “ istifa edeceğime dair çıkarılan dedikodular kesinlikle yalandır, görevimin başındayım” dedi.

01 Aralık 2017 Cuma 16:00
Gördes AKP ilçe Başkanı İnci
 Manisa ‘nın Gördes ilçesinde AK Parti Genel Merkezinin tek liste olarak belirlediği kongre de sürpriz bir çıkışla aday olup seçimi rakibi karşısında kazanan Mehmet İnci “ istifa edeceğime dair çıkarılan dedikodular kesinlikle yalandır, görevimin başındayım” dedi.

25 Kasım 2017 günü Gördes ilçesinde yapılan AK Parti kongresinde Genel Merkezin aylar öncesinde  “tek liste ile gidilecek Gördes ilçe başkan adayı da Taner Yiğit olacaktır” açıklamasına rağmen seçimlere geçildiği anda kongre divan başkanlığına listesini sunup aday olduğunu açıklayan Mehmet İnci kongreden galip çıkmıştı.

Kongreye katılan AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, Gördes ilçesinin AK Partiden seçilen belediye Başkanı Muhammet Akyol, Manisa Milletvekilleri Selçuk Özdağ ve Uğur Aydemir ‘in kongrede yaptıkları konuşmalarda ısrarla tek liste ve Taner Yiğit ismini delegeye sunmasına rağmen, seçimlere geçildiği sırada adaylığını açıklayan Mehmet İnci 419 delegeden oyunu kullanan 372 delegenin 186 oyunu alarak Gördes AK Parti ilçe başkanlığına seçildi.

11 oyun geçersiz sayıldığı kongrede genel merkez il yönetimi ve milletvekillerinin desteğini alan Taner Yiğit ise 171 oyda kalarak seçimi kaybetti.

GÖREVİMİN BAŞINDAYIM HAKKIMDAKİ DEDİKODULAR ASILSIZDIR

Gördes AK Parti ilçe başkanlığı seçimlerinde sandıktan galip çıkan Mehmet İnci Manisa Son Haber’e yaptığı özel açıklamada “ seçimlere girdik ve delegenin iradesiyle seçimi kazandık. Hakkımda “haftaya istifa edecekmiş” gibi çıkarılan dedikodular gerçeği yansıtmamaktadır.

Geçtiğimiz gün Gördes İlçe Seçim Kurulu Başkanlığından mazbatamızı aldık görevimizin başındayız. Kongre sonrasında seçim gerginliğinin geçmesini bekliyorum. Ziyaretlere gelecek hafta başlıyorum. Buralar hizmet makamlarıdır ve halkın iradesi ile tecelli etmiş bir makamı temsil ediyoruz. Gördes ilçemizde hizmet kervanı devam edecek sonuçlar ilçemiz ve bizler için inşallah hayırlara vesile olur” dedi.Anahtar Kelimeler: Mehmet Inci Gördes Ak Parti

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Yazılan yorumlardan sadece yorumu yazan kişi sorumludur. Bu yüzden T.C. Kurallarına aykırı yorumlar yazmayınız. Hakaret içerikli yorumlar onaylanmamaktadır.
    Yeni uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı sistemi demokrasimizi geliştirir mi ?

    ARŞİV