16 Kasım 2018 Cuma

Milli Piyango yılbaşı çekilişinde büyük ikramiye belli oldu

Gördes değişirken, Demirci niye yerinde saydı

Manisa’nın Gördes ilçesinin çehre değişikliği gözlerden kaçmıyor. MHP’li Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Ak Partili Gördes Belediyesi “hizmetin siyaseti olmaz” ilkesinde birleşerek ilçeye yeni yatırımlar kazandırmaya devam ediyor. Demirci ilçesinde ise Manisa Büyükşehir Belediyesinin Kent Meydanı ve otopark projesi Demirci Belediyesinin meclis kararı alıp, yer teslimi yapmaması sonucu bir türlü sonuçlandırılamadı.

23 Ağustos 2018 Perşembe 16:00
Gördes değişirken, Demirci niye yerinde saydı
Manisa’nın Gördes ilçesinin çehre değişikliği gözlerden kaçmıyor. MHP’li Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Ak Partili Gördes Belediyesi “hizmetin siyaseti olmaz” ilkesinde birleşerek ilçeye yeni yatırımlar kazandırmaya devam ediyor.
Demirci ilçesinde ise Manisa Büyükşehir Belediyesinin Kent Meydanı ve otopark projesi Demirci Belediyesinin meclis kararı alıp, yer teslimi yapmaması sonucu bir türlü sonuçlandırılamadı.
İlçenin tek nefes alanı olan Cumhuriyet Meydanı ve etrafındaki kısımlarında yer aldığı bir bölüm, kamusal alan iken yine Demirci Belediye meclisinin aldığı karar ile ticari alana dönüştürülüp, Manisa Büyükşehir Belediye meclisine onaya gönderilmeden Bakanlığın’res’en onayı ile değiştirilmişti.
Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk Büyükşehirin bu projesini yaptırmayış nedenini gerekçeli ve akla yatkın bir açıklama ile yapamayınca belediye meclisinden borçlanma yetkisi aldı.
Bu konuda resmi bir açıklama yapılmayıp, bilgi edinme müracaatlarına da net yanıt veremeyen Demirci Belediyesinin bankalardan yaklaşık 7 milyon TL kredi kullandığı ve kamuoyunun kent meydanı ve otoparkın yaptırılmayışına tepkisini azaltmak için Cumhuriyet Meydanında bina ağırlıklı bir kent meydanı projesine başladığı iddia ediliyor.
SELÇUK DÖNEMİNDE DEMİRCİ BELEDİYESİ BORÇLANDI
Demircili vatandaşlar ise ilçenin gerçek ihtiyacının şu an için bir otopark ve halkın nefes alabileceği bir kent merkezi olması yolunda fikir beyan ediyorlar.
Alınan kredilerin ise yüksek meblağlarda olması ve Büyükşehir olduktan sonra Manisa’daki ilçe belediyelerinin gelirlerinin azaldığına dikkat çekiliyor. Borçlandırılmış bir belediyenin yatırım anlamında neler yapacağı ise başka bir soru olarak meydanda bekliyor.

GÖRDES BELEDİYE BAŞKANI İŞİN SIRRINI ÇÖZDÜ?
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE UYUM İÇİNDE İLÇESİNE ÖNEMLİ YATIRIMLARI GETİRDİ

Ayvası ile ünlü Gördes ilçesi hızla gelişiyor. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Meslek Yüksekokulu'nun 1994 yılında kurulmasının ardından ilçede zaman içersinde öğrenci sayısı arttı.  Öğrencilere hitap eden kafeteryalar birbiri ardına açıldı. Diğer tarafta Toplu Konut İdaresinin konut hamlesi emlak sektörünü canlandırdı. 

Nüfusun da artmasıyla birlikte Gördes ilçesi değişmeye başladı. Bir yandan Manisa Büyükşehir Belediyesi bir yandan Gördes Belediyesi'nin yatırımlarıyla ilçenin havası değişti. Gördes Belediyesi'nin çarşı merkezine yapmış olduğu 15 Temmuz Şehitler Meydanı ve saat kulesi ilçeye gelenlerin dikkatini çekiyor.

Kulenin dört tarafına tek vatan, tek millet, tek devlet, tek bayrak ifadeleri yazıldı.  Çarşı merkezine ilçeyi simgeleyen ayva ağaçlarının dikilmesi Gördes'e olan ilgiyi artıracağa benziyor.


 

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Yazılan yorumlardan sadece yorumu yazan kişi sorumludur. Bu yüzden T.C. Kurallarına aykırı yorumlar yazmayınız. Hakaret içerikli yorumlar onaylanmamaktadır.
  Yeni uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı sistemi demokrasimizi geliştirir mi ?

  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  ARŞİV