13 Kasım 2018 Salı

Havalar soğuyor

Kızıl Elma Anıtı yerini buldu

Salihli Belediyesi Kızıl Elma anıtını Atatürk Prestij caddesine dikti. Mimarisinde Türk tarihinden esintilerin yer aldığı anıt caddeye farklı bir estetik görünüm getirdi.

16 Ekim 2018 Salı 17:53
Kızıl Elma Anıtı yerini buldu
 Salihli Belediyesi Kızıl Elma anıtını Atatürk Prestij caddesine dikti. Mimarisinde Türk tarihinden esintilerin yer aldığı anıt caddeye farklı bir estetik görünüm getirdi.
Salihli Belediyesi’nin başlattığı çalışmalarla alt ve üst yapısıyla baştan aşağı yenilenerek modern bir görünüm kazanan Atatürk Prestij Caddesi, mimarisinde Türk tarihinin yansıtıldığı Kızılelma Anıtı’na kavuştu. Yenilenen kaldırımları, cep otoparkları, dekoratif aydınlatmasıyla gece ve gündüz ayrı bir güzelliğe bürünen prestij caddesinde yerini alan Kızılelma Anıtı, vatandaşlar ve esnaflar tarafından çok beğenildi.

Atatürk ve Menderes Caddelerinin kesiştiği alana yerleştirilen Kızılelma Anıtı, 6,5 metrelik yüksekliği ile caddeye ayrı bir güzellik kazandırdı. Prestij caddeleriyle birlikte ilçenin modern bir görünüme büründüğünü belirten Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Atatürk Caddesinin Kızılelma Anıtı ile bütünleştiğini söyledi.

Başkan Kayda, “Türk Milliyetçiliğinin önemli sembollerinden biri olan Kızılelma imgesi, Türkler için bir hedefi ve amacı simgeler. Kızılelma, kimi zaman ulaşılması gereken bir yeri, fethedilmesi gereken bir yurdu, bir devlet kurma idealini, kimi zaman da cihan hakimiyetini ve Türk birliği ülküsünü ifade etmiştir. Kızılelma Anıtı, Salihlimize hayırlı olsun” dedi.

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Yazılan yorumlardan sadece yorumu yazan kişi sorumludur. Bu yüzden T.C. Kurallarına aykırı yorumlar yazmayınız. Hakaret içerikli yorumlar onaylanmamaktadır.

   Yorumlar
   Toplam 1 yorum mevcut

  • hata 3 hafta önce yorumlandı

   başka birşey kalmamışmı elmayı dikecek salihli üzümüyle meşhur elmasıyla başka şeyleri düşündürüyor bu anıt

  Yeni uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı sistemi demokrasimizi geliştirir mi ?

  ARŞİV