21 Ekim 2018 Pazar

Motosikletiyle kaza yapan genç sevk edildi

Salihli Türk Eğitim Sen'de yeni başkan İsmail Kıran

Türk Eğitim Sen, Salihli temsilcilik görevine İsmail Kıran getirildi. Mevcut başkan Yüksel Karademir’in görev süresinin dolmasıyla boşalan Salihli Türk Eğitim –Sen ilçe temsilciliğine atanan İsmail Kıran konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi;

08 Şubat 2018 Perşembe 12:14
Salihli Türk Eğitim Sen'de yeni başkan İsmail Kıran
 Türk Eğitim Sen, Salihli temsilcilik görevine İsmail Kıran getirildi.  Mevcut başkan Yüksel Karademir’in görev süresinin dolmasıyla boşalan Salihli Türk Eğitim –Sen ilçe temsilciliğine atanan İsmail Kıran konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Üyesi olmaktan büyük onur duyduğum Türk Eğitim -Sen Salihli temsilciliği görevini bize layık gören Kamusen ve Türk Eğitim –Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’a, il başkanı Mustafa Atalay’a ve Salihli Türk eğitim-Sen üyelerine çok teşekkür ederim. Mesleki yaşamımda sendikamın bana verdiği tüm görevleri yerine getirmeye çalıştım. İnşallah bundan sonraki süreçte de yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla ve üyelerimizle birlikte eğitim camiasının hizmetinde olacağız.

Genel Başkanımız İsmail Koncuk’un ifade ettiği gibi Kamusen ve Türk Eğitim –Sen üyeleri tesadüflerin bir araya getirdiği bir grup değildir, hele hele bir güruh hiç değildir. Bizler, bu vatana ve bu vatanın evlatlarına sevdalı, hamuru bir yoğrulmuş, genetik kodları bir olan ve bu yüzden aynı duygu ve düşünceyi bir araya gelmeden de düşünebilen büyük bir camiayız.

Bizim camiamızda bayrakla dertleşip, toprakla birleşen, can verip devleşen şehit öğretmen Aybüke Yalçın, şehit öğretmen Necmettin Yılmaz var. Ve önden giden onlarca öğretmenimiz var. Onların manevi mirasının ağır vicdanı var. Onun içindir ki onların bıraktığı bu vatana iyi insan yetiştirme görevini Tüm Türk Eğitim-Sen üyeleri layıkıyla yerine getirmeye çalışmaktadır.

Ne yazık ki son yıllarda Milli Eğitim Bakanlığı çalışanları arasında yönetici atama yöntemi başta olmak üzere, öğretmen görevlendirmeleri, yardımcı hizmetler sınıfı görevlendirmeleri karmakarışık bir hal alması neticesinde kırgınlıklar meydana gelmiştir.

 Tek derdi bu vatan için çalışkan bireyler yetiştirmek olan eğitimcilerin arasında liyakat ve adalet ilkesiyle bağdaşmayan uygulamalar yapılmış, sadece ve sadece malum bir sendikaya üye olan eğitim çalışanlarına makamlar dağıtılmıştır.

Ümit ediyoruz ki devletimizin ve milletimizin birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğu şu günlerde yapılan yanlışlar görülür ve eğitim çalışanları arasında yapılan ayrımlar son bulur.

Salihli eğitimine katkıda bulunan bütün paydaşlarımızla iş birliği içinde olacağız. Bizim üyemiz olsun ya da olmasın tüm eğitim çalışanlarımızın sorunlarına çözüm üreteceğiz. Mutlulukları paylaşarak çoğaltmak, acıları ise azaltmak niyetindeyiz.

Türk milli eğitiminin fedakar çalışanları olarak, devletimizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğünden yana olan, şehitler kanıyla yoğrulmuş vatan toprağını canından üstün tutan, ay –yıldızlı al bayrağı gururla dalgalandıran, büyük Türk milletinin her evladını geleceğimizin teminatı görüp  ona göre yetiştiren, bütün eğitim çalışanlarının yeri başımızın üstündedir.

Salihli Türk Eğitim-Sen kurulduğundan beri başkanlık görevini yerine getiren rahmetli Necati Erçakır ağabeyimize, Faik Şentürk, Mustafa Bayram, Mehmet Kocatürk, Yüksel Karedemir başkanlarımıza ve yönetim kurulu üyelerine, sendikamızın gelişimine katkıda buluna bütün büyüklerimize, üyelerimize çok teşekkür ediyorum.

Türk Eğitim –Sen Salihli yönetimine seçilen Ali Turgut Durgun, Mustafa Palas, Hakan Kaya, Halit Çınar, Pınar Kabak arkadaşlarımızla beraber onlardan devraldığımız bayrağı daha yukarılara taşıma ve var gücümüzle çalışmak gayretindeyiz.

Bu vesileyle başta Türk Eğitim –Sen üyeleri olmak üzere bütün eğitim çalışanlarımıza sağlıklı mutlu ve başarılı bir dönem diliyorum. Geleceklerini şekillendirme yolunda varlık sebebimiz olan tüm öğrencilerimizin hayallerinin gerçeğe dönüşmesini temenni ediyorum.

Türk Eğitim-Sen hakkı tutmaya, hakikati haykırmaya devam edecektir. Saygılarımla."


Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Yazılan yorumlardan sadece yorumu yazan kişi sorumludur. Bu yüzden T.C. Kurallarına aykırı yorumlar yazmayınız. Hakaret içerikli yorumlar onaylanmamaktadır.
    Yeni uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı sistemi demokrasimizi geliştirir mi ?

    ARŞİV