10 Aralık 2018 Pazartesi

Demircili Tarihçi Yazar Talha Uğurluel tutuklandı

Salihli’m Benim Büyük Aşkım

Yıl 2014… Mart otuz… Takvimlerin Salihli için değişim vakti dediği an… Büyük bir aşkla, büyük bir tutkuyla gönülden bağlı olduğumuz Salihli’mizin, hizmete sevdalı yüreklerle buluştuğu tarih.

13 Şubat 2018 Salı 16:27
Salihli’m Benim Büyük Aşkım
 Yıl 2014… Mart otuz… Takvimlerin Salihli için değişim vakti dediği an… Büyük bir aşkla, büyük bir tutkuyla gönülden bağlı olduğumuz Salihli’mizin, hizmete sevdalı yüreklerle buluştuğu tarih.

Hemşerilerimize makam kapılarını kapatanların kapılarını söküp, gönül kapılarımızı açtık. Güler yüzlü hizmeti sunduk zaman kavramını eriterek. Yirmi beş mahalleden yüz iki mahalleye çıkan Salihli’yi sarıp sarmaladık hizmetimizle.

Öylesine büyüktü ki Salihli sevdamız, sınırlarımız genişlese bile çalışma azmimiz ve gücümüz hiç azalmadı, daha da arttı. Köylümüzü çamurdan çıkardık. Gül döker gibi taş döşedik yollarına. Asfalt attık rahat rahat gitsin köyüne, bağına diye… Uzakları yakın ettik. Kimsesizlerin kimsesi olduk. Yalnızlara arkadaş olduk. Yoksullara kucak açtık. Sosyal belediyeciliği hizmetimizin içine kattık.

Köprüler yaptık. Yılların yorgunluğunu taşıyamayan köprüleri yıktık. Yarım asırlık sorunu doksan günde çözdük. Hepsi Salihli sevdasındandı.

Sağlık ocakları yaptık, uzak yakın mahallelere. Düğün salonları, muhtarlık binalarını hizmete açtık. Camilerimizi onardık, okullarımızın bakımlarını gerçekleştirdik. Hepsi Salihli sevdasındandı.

Atatürk’ümüzü her şeyden çok seviyorduk bu şehirde. Gençlerimiz için kapalı spor salonu ve yüzme havuzu yaptık. Atatürk adı sonsuza kadar yaşasın diye ‘’Atatürk Spor Salonu ‘’koyduk adını. Atatürk’e olan sevgimizi onun hatıralarını yaşatarak Adala’da Atatürk Evi’ni restore ettiriyoruz. Hepsi Atatürk ve Salihli sevdasındandı.

Bu şehrin pazarını seviyoruz. Köylü ile kentliyi Çarşamba günleri buluşturan pazarını seviyoruz. Kimsenin yapmaya cesaret dahi edemediği Pazar yeri ve yer altı otoparkını Salihli sevgisiyle bitiriyoruz.

Çocuklarımız için masal tadında parklar yaptık. Her mevsim şen kahkahalarıyla oynasınlar diye.

Bu şehrin geleceğini seviyoruz. Geleceğimizin güzel olması adına dört yıllık İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini tamamladık. Geçmişi herkes bilsin, bu toprakların nasıl kazanıldığını herkes öğrensin diye ‘’Beş Eylül’’ kampüsünü kuruyoruz. Hepsi Salihli sevdasındandı.

Salihli OSB’de 2. Etap kamulaştırmayı tamamladık. Çok sevdiğimiz Salihlili hemşerilerimiz için yatırımcıları davet ettik. Gelsinler fabrikalarını buraya kursunlar istedik. Doğalgazı getirdik şehrimize. Biz Salihli’yi öyle böyle değil canımızdan çok sevdik. Hizmetimizi sevgimizle birleştirdik.

Bu şehrin caddelerini, sokaklarını Sevgi Yolu yapacağız dedik. İçimizdeki Salihli sevdasıyla caddelerimizi yeniliyoruz. Bütün caddelerimiz sevgi yolu olacak.

Hayatımızın her anında olması gereken bir duygudur sevgi. Ama ülke sevgisi ,vatan sevgisi, bayrak sevgisi, millet sevgisi karşılıksızdır. İşte biz Salihli sevgimizi yüreğimizdeki vatan sevgisiyle, Atatürk sevgisiyle, bayrak sevgisiyle, insan sevgisiyle birleştirdik.

Benim için Salihli demek Türkiye demek. Salihli’mi seviyorum, Türkiye’mi seviyorum. Bütün hizmetimizi Salihli aşkına yapıyoruz.

14 Şubat Sevgililer Günün kutlu olsun Salihli’m.


Zeki Kayda
Salihli Belediye Başkanı

Anahtar Kelimeler: Salihli Zeki Kayda

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Yazılan yorumlardan sadece yorumu yazan kişi sorumludur. Bu yüzden T.C. Kurallarına aykırı yorumlar yazmayınız. Hakaret içerikli yorumlar onaylanmamaktadır.
    Yeni uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı sistemi demokrasimizi geliştirir mi ?

    ARŞİV