23 Eylül 2018 Pazar

Elektrikli bisikletli çocuğa çarpıp kaçtı

MHP Turgutlu'dan 200'den fazla kişi istifa etti

Milliyetçi Hareket Partisi Turgutlu 'da hareketli saatler yaşandı. MHP Turgutlu İlçe teşkilatından 203 kişi toplu olarak istifa etti.

05 Ekim 2017 Perşembe 20:01
MHP Turgutlu'dan 200'den fazla kişi istifa etti
 Milliyetçi Hareket Partisi Turgutlu 'da hareketli saatler yaşandı. MHP Turgutlu İlçe teşkilatından 203 kişi toplu olarak istifa etti.
MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin MHP’li Manisa Büyükşehir Belediyesince yaptırılan arıtma tesisi açılışına katıldıktan sonra ziyaret ettiği MHP Turgutlu'da toplu istifaların Bahçeli'nin ziyaretinin hemen ardından yapılması dikkat çekti.
Aralarında Turgutlu siyasetinin renkli simaları da olan eski ilçe başkanları ile il genel meclis ve ocak başkanlarının da olduğu partililer yaptıkları basın açıklamasında Meral Akşener ‘in kuracağı partiye katılacaklarını ve MHP ‘de siyaset yapmayacaklarını ifade ettiler.


İstifa edenler arasında bulunan tanınmış MHP’liler arasında Halil Durgut, Ahmet Ertan, Hasan Durgut, İlhami Dinçer, Ahmet Kök, Sedat Kutlu ve Yakup Çınar gibi isimler de var.

Turgutlu’da MHP üyesi olan 203 kişi, bugün partilerinden istifa ettiklerini açıklamak üzere toplandı. MHP'nin eski İlçe Başkanı Ahmet Köktopçu’nun öncülüğünde düzenlenen toplantıya, partinin kurucu üyelerinden Yakup Çınar, eski ilçe başkanları Sedat Kutlu, Osman Kulalı, Şoförler Odası Başkanı Gökhan Yörüyen’in yanı sıra çok sayıda partili katıldı.
Toplantıda bir konuşma yapan MHP’nin geçmiş dönem ilçe başkanı Ahmet Köktopçu: “Ülkücü harekete gönül vermiş, emek ve mesai harcamaktan bir an olsun gocunmamış bir kardeşiniz olarak, bu anlamlı günde ve dik duruşlu insanların önünde konuşmayı bana nasip eden Yüce Allah’a şükürler olsun. Bizim nazarımızda ülkücü, her türlü isim, makam ve şöhretten uzak duran, tek sıfat olarak şerefli bir ülkücü olmayı kabullenen kişidir. O sebeple buraya dünyalık her türlü sıfattan uzak olarak geldim. Sadakati yalnızca bu millete olan, hizmeti kutsal bildiği davaasından başka yere nasip olmayan ülkücüler, ihanetle ve başkalarına hizmet etmekle itham edildiğinden beri vicdani bir mücadele veriyoruz. Gözümüzden sakındığımız partimiz, evladımız gibi sevdiğimiz kardeşlerimiz, sırf değişmeyen ve kimsenin değiştiremeyeceği değerleri savunduğumuz için bize düşman edilmeye çalışıldı. Türlü hareketler ve dışlamalar ile karşı karşıya kaldık. Karalama kampanyaları ile gözden düşürülmeye çalışıldık. Yıllar boyu verdiğimiz emek ve çabalar yok sayıldı, ahde vefa unutuldu, kardeş kardeşe düşman edildi. Ömrünü bu davaya adayanları, makam ve mevki uğruna kaostan beslenenlere yem etmeye çalıştılar. Yine de davamızdan dönmedik. İçimiz kan ağlasa da, davamıza kimsenin dil uzatmasına müsaade etmedik. Öfkemizi ahde vefamızın önüne geçirmedik. Fakat bu durum öyle bir hal aldı ki ülkücü refleks kendini göstermezse, yarım asırlık mücadele tarih kitaplarına hak etmediği şekilde girecek, ülkücü şehitlerden alınan miras yok olup gidecektir. Bu sebeple bugün burada istifa eden bizler, bu maziye sahip çıkmak için istifa ediyoruz. Konuşanlar olacaktır, çamur atıp küçük aklı ile senaryolar yazanlar olacaktır, dedikodu çarkını bizim aleyhimize döndürenler olacaktır. Biliniz ki bizler kutsal bir davanın takipçileri olarak yaşamaya ve o davanın gerektirdiği gibi davranmaya devam edeceğiz. Allah doğru yoldan ayrılmayanlardan eylesin.” diye konuştu.


Ardından söz alan Turgutlu’da yaşayan ilk kurucu üyelerinden Yakup Çınar ise: “50 sene hizmet verdiğim ve hizmet vermekten gurur duyduğum ve benimle beraber hizmet veren değerli dava arkadaşlarım adına çok değer verdiğimiz partimizden neden istifa etme noktasına geldiğimizi anlatmaya çalışacağım.
1997 yılında ölümsüz Genel başkanımız Rahmetli Alparslan Türkeş Beyin vefatından sonra göreve gelen Sayın Devlet Bahçeli’ye ümit bağlayan  bizler ve partimizin sempatizanların şöyle bir beklentileri vardı.Halkın içinde siyaset yapan, halkla kucaklaşan,toplumu ümitlendiren, yeni yeni projelerle milleti heyecanlandıran, güler yüzlülüğü ile vatandaşlardan sempati toplayan ve böylece iktidara koşan MHP beklentisi vardı.
Ne yazık ki 20 sene bu ümitlerle beklerken tam bir ayal kırıklığı ile karşılaştık ve her seçimde bir baraj telikesi ile karşı karşıya geldik.Ve yine ne yazık ki AKP’li Başbakan, AKP’li Cumhurbaşkanı ile birbirlerine ağız dolusu hakaretlerde bulunduktan sonra hiç birşey olmamış gibi barıştılar ve yan yana fotoğraflar vermeye başladılar.Millet adına böylesinin daha iyi olacağını söylediler. Onlar için her şey normaldi ama ben ve benim gibi yıllarını bu partiye verenler kendimizi kandırılmış, aldatılmış olarak kabul ediyoruz.
Ayrıca bizler Atatürk Cumhuriyet ve ilkelerine bağlı bireyler olarak bu ilkelerin ve bu ülkülerin önce kısmen daha sonra tamamen ortadan kaldırmaya çalışanlarla siyasi işbirliği içinde olan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi bu yakınlaşmadan ve partimizi Akepeleştirmesinden dolayı şiddetle kınıyorum. Nihayet Kutsal ve Mukaddes Dinimizi siyasete alet ederek yüce dinimizden siyasi menfaatler sağlayanlarla beraber olmamız bizleri ziyadesiyle üzmüştür.


Anahtar Kelimeler: Mhp Turgutlu Istifa

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Yazılan yorumlardan sadece yorumu yazan kişi sorumludur. Bu yüzden T.C. Kurallarına aykırı yorumlar yazmayınız. Hakaret içerikli yorumlar onaylanmamaktadır.
  Yeni uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı sistemi demokrasimizi geliştirir mi ?

  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  ARŞİV