13 Kasım 2018 Salı

Havalar soğuyor

Ziya Tay tahliye edildi

Manisa’da sürdürülen FETÖ/PDY operasyonlarında gözaltına alınıp salıverilen ancak daha sonra tekrar gözaltına alınarak çıkarıldığı mahkemece cezaevine gönderilen Manisa Halk Sağlığı eski Müdürü ve eski TBMM başkanı Bülent Arınç’ın akrabası da olan Ziya Tay cezaevinden tahliye edildi.

02 Kasım 2017 Perşembe 12:41
Ziya Tay tahliye edildi
 Manisa’da sürdürülen FETÖ PDY operasyonlarında gözaltına alınıp salıverilen ancak daha sonra tekrar gözaltına alınarak çıkarıldığı mahkemece cezaevine gönderilen Manisa Halk Sağlığı eski Müdürü ve eski TBMM başkanı Bülent Arınç’ın akrabası da olan Ziya Tay cezaevinden tahliye edildi.

Manisa Halk Sağlığı Müdürü olarak görev yaparken 15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlatılan FETÖ operasyonları kapsamında tutuklanan Ziya Tay, edinilen bilgilere göre tahliye edildi. Ziya Tay, Türk siyasetinin önemli Manisalı isimlerinin başında gelen Bülent Arınç’ın da akrabası. Bilindiği gibi Arınç, 3 Kasım Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la Manisa’ya gelecek.

DAHA ÖNCE TUTUKLANMIŞ ANCAK SERBEST BIRAKILMIŞTI

Manisa’daki FETÖ operasyonlarında, en başta gözaltına alınanlar arasında yer alan Ziya Tay, 28 Temmuz 2016’da gözaltına alınmıştı. 19 Ağustos 2016’da serbest bırakılan Tay, yaklaşık bir hafta sonra itiraz üzerine tekrar gözaltına alınmıştı. Tay, o günden bu yana cezaevindeydi.

Anahtar Kelimeler: Ziya Tay Tahliye Fetö/pdy

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Yazılan yorumlardan sadece yorumu yazan kişi sorumludur. Bu yüzden T.C. Kurallarına aykırı yorumlar yazmayınız. Hakaret içerikli yorumlar onaylanmamaktadır.
    Yeni uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı sistemi demokrasimizi geliştirir mi ?

    ARŞİV