Üretken belediyeciliğin hakkını verdiniz

MHP Genel Merkezi tarafından Antalya’da düzenlenen İl Başkanları-Belediye Başkanları Ortak Toplantısı, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından gerçekleştirilen kapanış konuşmasıyla sona erdi. Açıkladıkları adaylara başarılar dileyen Bahçeli, “İlanını yaptığımız adaylarımız şevkle ve inanmışlıkla sahadadır” dedi.

MHP Genel Merkezi tarafından Antalya Belek Sueno Otel’de düzenlenen İl Başkanları-Belediye Başkanları Ortak Toplantısı’nın kapanış oturumu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin konuşmasıyla gerçekleşti. Manisa’yı temsilen İl Başkanı Erkan Öztürk, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Alaşehir Belediye Başkanı Ali Uçak, Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk, Selendi Belediye Başkanı Yasin Dumlupınar ve Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’un yer aldığı toplantıda, MHP Lideri Devlet Bahçeli partililere seslendi.
“Üretken belediyeciliğin hakkını verdiniz”
İl başkanları ve belediye başkanlarına seslenen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “1960’dan sonra yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinin 12’ncisini 31 Mart 2019’da gerçekleştireceğiz. Bu seçimlerde çok çalışacağız. Cumhur İttifakı’nın toplam oyunun 24 Haziran’ın gerisine düşmemesi için elimizden gelen çalışmayı göstereceğiz. İlanını yaptığımız adaylarımız şevkle ve inanmışlıkla sahadadır. Henüz belediye başkan adayı belli olmayan belde, ilçe, il ve büyükşehirlerle ilgili çalışmalarımız da sürmektedir. Biliniz ki, sizlere sonuna kadar güveniyorum. Bugüne kadar yerel yönetimlerde partimizin marka olmasına, imrenilecek seviyelere gelmesinde, vatandaşlarımızın takdirini kazanmasında büyük emekleriniz ve hizmetleriniz geçti. Üretken Belediyeciliğin hakkını layıkıyla verdiniz. Hepinizi tebrik ediyorum” dedi.
“Cenab-ı Allah mahcup etmesin”
Aynı heves, aynı heyecan, aynı azim ve aynı kararlılıkla yola devam edilmesini isteyen Bahçeli, “Yozlaştırıcı, yıpratıcı telkin ve tesirlere karşı, fikir istikrarını, hayat biçimini ve çalışma çizgisini ısrarla sürdürebilecek yalın, ilkeli ve düzgün bir özel hayata sahip olmaya dikkat ediniz. Günlük hayatın ve dış tesirlerin yıkıcı etkisini süzecek ve ülküdaşlarımızın etkilenmelerini önleyecek koruyuculuğa sahip olunuz. Ülkücü mesuliyetinin gereği olarak kişisel ihtiraslarını terk etmiş bir ruhi arınmışlığa, temelini Türk kültürü ve İslam inancının oluşturduğu, eşref-i mahlukat olan insana ve insaniyete saygıyı ve hizmeti esas alan manevi olgunluğa, şehirlerinizde lazım olan mücadeleyi sürdürebilecek sabır, azim, sükûnet, kararlılık, alçak gönüllülük, fedakârlık, cesaret gibi çok özel hasletlere sahip olmanızı temenni ediyor hepinize üstün başarılar diliyorum. Cenab-ı Allah çıkmış olduğumuz yolda bizleri mahcup etmesin niyazıyla sizleri saygılarımla selamlıyorum” diye konuştu.