Gerdek gecesinde altınları çalıp kayıplara karıştılar

Bir tanıdığın vasıtasıyla, Suriyeli kadınlarla evlenen 39 yaşındaki Şenol Aydın ile 33 yaşındaki Ali Ak, gerdek gecesinde büyük şok yaşadılar. Evlendikleri Suriyeli kadınlar gerdek gecesinde altınları çalarak kayıplara karıştı.

Gerdek gecesinde altınları çalıp kayıplara karıştılar

 Her iki kadının da gerdek gecesi rahatsız olduğu gerekçesiyle imam nikahlı eşleriyle birlikte olmadığı, kendilerini bekleyen otomobille uzaklaştığı belirtildi.

Nazilli'nin Bayındır Mahallesi'nde oturan çiftçi Şenol Aydın ile Kuyucaklı turizm işçisi Ali Ak'ın Suriyeli bir kadınla evlenerek mutlu yuva kurma hayali hüsranla bitti. İddiaya göre; bir tanıdıklarının aracılığıyla telefon numarasına ulaştıkları İzmir'in Kiraz İlçesi'ne bağlı Sırma Mahallesi'nde oturan A.E.'yi farklı zamanlarda arayan Aydın ve Ak, evlenmek istediklerini söyledi.
Belli bir ücret karşılığında evlenecek kadınların bulunabileceğini öğrenen Aydın ve Ak, kabul etti. Bunun üzerine A.E., Suriye uyruklu olan eşi ve gelinini de yanına alarak Ak ve Aydın'ı ayrı ayrı ziyaret etti. A.E.'nin cep telefonundan resimlerini gösterdiği kadınları beğenen Ak ve Aydın, 15'er bin lira karşılığında anlaştı. Bir süre sonra A.E. ile birlikte Kilis'e giden Ak ve Aydın, resimlerinden beğendikleri Suriye uyruklu 21 yaşındaki Nede ile 19 yaşındaki Y.A.'yı yanlarına alarak Aydın'a döndü.
A.E.'nin kıydığı dini nikahın ardından Ak ve Aydın, düğün hazırlığına başladı. Altın ve kıyafet alan damatların her biri 15 bin lira masraf yaptı. Birer gün arayla kıyılan nikahtan sonra gece her iki damat, hasta olduklarını söyleyen gelinlerle gerdeğe giremedi. İki gelin de alınan altın ve bir miktar para ile Ak ve Aydın'ı terk etti. Dolandırıldıkları iddiasıyla savcılığa başvuran Ak ve Aydın, şikayetçi oldu. 
UYARIYA RAĞMEN 
Eşi geçen 27 Haziran'da kaçan Ali Ak'ın telefonla arayıp Suriyeli eşinin gece yarısı altınlarla gittiğini söyleyerek kendisini uyardığını, bir gün sonra aynı şeyin kendi başına geldiğini anlatan Şenol Aydın, "Kapıları kilitlememe rağmen gece yarısı cep telefonum ve yüzüğüm dahil olmak üzere tüm altınları da alarak camdan atlamış. Kendisini bekleyen bir otomobile binip kaçmış. Köyün güvenlik kamerasından izledim" dedi.
Tek isteklerinin mutlu bir yuva kurmak olduğunu söyleyen damatlar, başlarına gelen bu olaydan sonra komşularının alaycı bakışları sebebiyle sokağa bile çıkamadıklarını belirtti.
Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2015, 16:07
YORUM EKLE