Ak Parti'nin Kongresinde tekmeler havada uçuştu

Kongrede mevcut başkan Serkan Baş’ın karşısına çıkan Zekeriya Kaya’nın il delege listesine 1 kişi fazla yazmasında dolayı adaylığı düşürüldü.

Zekeriya Kaya, Karara büyük tepki gösterdi vedivan heyetine “Adalet diye” bağırdı ve kürsüde gözyaşları döktü.

Ak Parti Turgutlu İlçe Başkanlığı kongresinde tansiyon bir anda çok fazla yükseldi.

Manisa’nın Turgutlu İlçesinde Ak Parti İlçe Başkanlığı 7.olağan genel kurulunda mevcut başkan Serkan Baş ile aday olduğu açıklayan Zekeriya Kaya listeleri yarışacaktı. Aday olabilmesi için yeterli imzayı toplayan Zekeriya Kaya tam seçime hazırlanırken divan heyeti tüzük gereği 61 kişi olması gereken il delegesine 62 kişi yazdığı gerekçesiyle seçime dahil edilmedi. Karara büyük tepki gösteren Zekeriya Kaya, Divan Başkanı Ak Parti MYKY üyesi ve Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan’a yönelerek “Adalet, adalet” diye bağırdı. İki taraf arasında kısa süreli gerginlik yaşanırken Zekeriya Kaya ve ekibi kongre alanını terk etti.
Sisteme tepki gösteren Zekeriya Kaya sert bir dille sitem ederek, " Kongrede aday olabilmek için gerekli imzayı tamamladık, bizim kongrede seçime girebilmemiz için 1 saat düşündüler bahane üretmeye çalıştılar. Matbaa da basılan oy pusulalasında 61 olması gereken isim listesi aynı kişinin iki defa yazılması sonucu 62 olarak basılmış, bizi seçime sokmadılar.  Aslında bunlar Cumhurbaşkanımızın sırtında kamburlar, kendi yerlerini korumak isteyenler, adamlarını onlarda aynı düşünceyle kendi adamlarını yönetime getirmek istiyor. Sayın Cumhurbaşkanım için canımı veririm, buradan sesleniyorum. Bu adamlar sırtınızda kamburdurlar. Size faydaları yoktur aksine zararları vardır " dedi.

YORUM EKLE