19 Ekim 2018 Cuma

Ege’de artık huzur ve güven ortamı var

Alevlere teslim olan evde bir kişi hayatını kaybetti

Manisa’nın Demirci ilçesine bağlı Durhasan Mahallesinde meydana gelen yangında alevlerin teslim aldığı evde 1 kişi de hayatını kaybetti.

25 Aralık 2017 Pazartesi 12:00
Alevlere teslim olan evde bir kişi hayatını kaybetti
 Manisa’nın Demirci ilçesine bağlı Durhasan Mahallesinde meydana gelen yangında alevlerin teslim aldığı evde 1 kişi de hayatını kaybetti.

Olay yerinden edinilen bilgilere göre bugün saat 04.29 ‘da yapılan ihbarla Manisa Büyükşehir Belediyesi Demirci İtfaiye Amirliğine ait bir araç ve İcikler İtfaiye Müfrezesine ait araç olmak üzere iki araç ile yangına müdahale için Durhasan Mahallesine intikal edildi.

Olay yerine varıldığında ahşap bir köy evinin yanmakta olduğu ve çatısının çöktüğü görülerek sulu soğutma ile müdahaleye geçildi. Evde tek başına yaşadığı öğrenilen Ece Akın isimli şahsın içeride olduğu ve enkazın altında kaldığı bilgisi mahalle sakinlerinden öğrenilerek müdahale şahsın kurtarılması esasına göre gerçekleştirildi. Bir süre sonra olay yerine intikal eden sağlık görevlileri ile birlikte enkazdan çıkarılan 84 yaşındaki Ece Akın isimli yaşlı adamın yangın sırasında can verdiği tespit edildi.

Demirci İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından alınan güvenlik tedbirleri ile yangın kontrol altına alınıp söndürülürken, Cumhuriyet Savcısı da olay yerinde inceleme yaptı.Gün ağardığında meydana gelen yangın ve bir kişinin hayatını kaybettiği tablo da ortaya çıktı.

Yangında bir ev içindeki eşyalarla birlikte yanarak kullanılamaz hale gelirken, yıllardır tek başına yaşadığı öğrenilen Ece Akın isimli yaşlı adamın yaktığı sobadan çıktığı düşünülen yangın sırasında uykuda olduğu ve yangının ahşap olan evi tutuşturduktan sonra evde çökmeye sebep olduğu ve ev sahibi Akın’ın çöken çatı malzemesinin altında kaldığı tespiti yapıldı.


Yangınla ilgili soruşturma başlatılırken, Akın’ın cenazesi ise Cumhuriyet Savcılığı tarafından otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderildiği öğrenildi.

HABER-Mustafa Temiz-DEMİRCİ

 

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Yazılan yorumlardan sadece yorumu yazan kişi sorumludur. Bu yüzden T.C. Kurallarına aykırı yorumlar yazmayınız. Hakaret içerikli yorumlar onaylanmamaktadır.
    Yeni uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı sistemi demokrasimizi geliştirir mi ?

    ARŞİV