AKP istanbul seçimlerinin yeniden yapılmasını istedi ama...

Geçtiğimiz Pazar günü yapılan Mahalli İdareler seçimlerinin ardından İstanbul hala konuşulmaya devam ediyor. Son dakika gelişmesi olarak AKP İstanbul seçimlerinin yenilenmesi için başvuru da bulundu.

AKP istanbul seçimlerinin yeniden yapılmasını istedi ama...

AKP Büyükçekmece İlçe Başkanlığı, Büyükçekmece’de usulsüz seçmen kaydı yapıldığını iddia ederek İstanbul seçimlerinin iptali için İl Seçim Kurulu’na başvurdu.Gerekçede usulsüz seçmen kayıtlarının seçim sonuçlarını etkileyecek derecede olduğu belirtildi. 

Habertürk'ten alınan  bilgilere göre Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 2019/2708 numaralı soruşturma evrakındaki gerekçelere ve mülkiye başmüfettişlerinin incelemelerine dayanarak başvuru yapıldı. Başvuru dilekçesinde usulsüz seçmen kayıtlarının seçim sonuçlarını etkileyecek derecede olduğu öne sürüldü. 

Buna göre AKP Büyükçekmece İlçe Başkanlığı, başvurusunda belediye meclis üyeliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptalini talep etti.

AK Parti Büyükçekmece İlçe Başkanlığı, Büyükçekmece'de usulsüz seçmen kaydı yapıldığını gerekçe göstererek Büyükçekmece'de seçimlerinin iptali için İl Seçim Kurulu'na başvurdu. İl Seçim Kurulu bu başvuruyu reddetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER