Kuran kursundaki çocukları taciz eden imam tutuklandı

Köy camisinde açılan yaz Kuran kursuna gelen 3 kız öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen 52 yaşındaki imam "Çocuğun cinsel istismarı" suçlamasıyla tutuklandı.

Kuran kursundaki çocukları taciz eden imam tutuklandı

 Bartın’da Ulugeçitambarcı Köyü cami odasında açılan Kuran Kursu'nda imam A.K.'nin kendilerini elle taciz ettiğini iddia eden öğrenciler 10 yaşındaki S.T., 11 yaşındaki İ.T. ve 14 yaşındaki S.G., ailelerine durumu anlattı. Ailelerin şikayeti üzerine imam jandarma tarafından gözaltına alındı. Jandarmadaki sorgu ardından dün adliyeye sevk edilen imam, nöbetçi mahkemede suçlamayı kabul etmedi. Köyde 9 aydan bu yana görev yaptığını belirten imam A.K., kendisinden şikayetçi olan 3 öğrenci ile kurs sürelerinde hiç yalnız kalmadığını ileri sürerek, şöyle dedi:

"Köye yeni geldiğim için çocukları ve ailelerini tanımıyorum. Herhangi bir husumetim bulunmamaktadır. Öğrencilerin kollarına temasım olmuştur. Ancak bu tamamen hoca- öğrenci ilişkisi içerisinde olmuştur. İddia edildiği şekilde cinsel yönden bir dokunma ve temasım olmamıştır. Mağdurların beyanlarında geçen hususları kesinlikle kabul etmiyorum. Hayatımda ilk defa böyle bir durumla karşı karşı kaldım. Daha önce 27 yıl görev yaptığım yerde böyle bir durumla karşılaşmadım. Suçlamaları kabul etmiyorum."
İmam A.K., 'Çocuğun cinsel istismarı' suçlamasıyla tutuklandı.
Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2015, 23:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER