16 Kasım 2018 Cuma

Milli Piyango yılbaşı çekilişinde büyük ikramiye belli oldu

Kırkağaç'ta 150 asker yedikleri et yemeğinden zehirlenmiş

Manisa ‘nın Kırkağaç ilçesindeki 6. Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanlığında 150’ye yakın askerin yediği akşam yemeğinden zehirlendiği anlaşıldı.

28 Mayıs 2017 Pazar 01:05
Kırkağaç'ta 150 asker yedikleri et yemeğinden zehirlenmiş
 Manisa ‘nın Kırkağaç ilçesindeki 6. Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanlığında 150’ye yakın askerin yediği akşam yemeğinden zehirlendiği anlaşıldı.

Olayın duyulmasının hemen ardından Kırkağaç’a hareket eden CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer  Kırkağaç Devlet hastanesinde tedavileri süren askerleri ziyaret ederek onlara geçmiş olsun dileğinde bulundu. Bir süre askerlerle görüşen Biçer hekim vekil olarak askerlere uygulanan tedavileri de yakından inceledi.

Daha sonra hastanede basın mensuplarına açıklama yapan Biçer “ Geçtiğimiz gün Manisa ‘da yaşanan olayın bir benzerini yaşıyoruz. Askerlerimiz akşam yemeğinde et ve pilav yemişler. Kendileriyle görüştüm ve dinledim. Yemeğin hemen ardından yüksek ateş, karın ağrısı ve ishal şikâyetleri olmuş. Şu an kan tahlilleri alınıyor. Tahlillere de baktım yine kanlarda beyaz küreler fazla yine Salmoneia bakterisi olma ihtimali yüksek görünüyor. Bu bakteri özellikle etlerin hijyen olmayan ortamlarda pişirilmesinden kaynaklanıyor. Asker sayısı tahminen 150 civarında askerlerin bir kısmı çevre ilçelere sevk edildi. Bu enfeksiyon tamamen gıdadan bulaşan bir enfeksiyon, askeriye de askerlerimize verilen yemeklerin hangi hijyen ortamlarda nasıl pişirildiğine de dikkat çekmeliyiz. Batı Kışlada yaşanan olayın hemen ardından Kırkağaç ilçemizdeki Alay Komutanlığında da aynı üzücü olayı yaşadık. Ben buradan askerlerimize ve ailelerine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum “ dedi.
 

Anahtar Kelimeler: Tur Yıldız Biçer

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Yazılan yorumlardan sadece yorumu yazan kişi sorumludur. Bu yüzden T.C. Kurallarına aykırı yorumlar yazmayınız. Hakaret içerikli yorumlar onaylanmamaktadır.
  Yeni uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı sistemi demokrasimizi geliştirir mi ?

  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  ARŞİV