21 Ekim 2018 Pazar

Motosikletiyle kaza yapan genç sevk edildi

Başkan Ergün Muhtarlar Günü’nü Kutladı

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı ve tüm muhtarların gününü kutladı.

19 Ekim 2017 Perşembe 01:51
 Başkan Ergün Muhtarlar Günü’nü Kutladı
 Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı ve tüm muhtarların gününü kutladı.
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada şunlara yer verdi: “19 Ekim 2015 tarih ve 29507 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan 2015/ 11 sayılı Başbakanlık Genelgesi ile her yıl 19 Ekim tarihinin ''Muhtarlar Günü'' olarak kutlanması kararlaştırılmıştır. Yerel yönetimlerin temel taşı olan muhtarlarımız, bulundukları bölgenin gözü ve kulağı konumundadır. Belediye başkanlığı görevinde halkın bizden beklentileri, talep ve istekleri konusunda muhtarlar elimiz ve ayağımızdır. Manisa’mız, Büyükşehir Yasası ile 17 ilçe ve 1085 mahalleye ulaşmıştır. Bu geniş coğrafyada hizmetlerimizi eşit ve adaletli bir şekilde vatandaşlarımıza ulaştırma noktasında mahalle muhtarlarımızın rolü daha da önemli bir konuma gelmiştir. Bundan hareketle Büyükşehir Belediyesi olarak Muhtarlıklar Dairesi Başkanlığını kurduk ve muhtarlarımızın bizlere ulaşmasını daha kolay hale getirdik. Bu vesileyle devlet ile millet arasındaki önemli bir köprü vazifesi görevi gören muhtarlarımızın Muhtarlar Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”


Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Yazılan yorumlardan sadece yorumu yazan kişi sorumludur. Bu yüzden T.C. Kurallarına aykırı yorumlar yazmayınız. Hakaret içerikli yorumlar onaylanmamaktadır.
    Yeni uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı sistemi demokrasimizi geliştirir mi ?

    ARŞİV