İki ay önce açılan hastanenin bazı bölümleri neden kapatılır?

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda devam eden Sağlık Bakanlığı Bütçe görüşmelerinde Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesinin bazı bölümlerinin kapatılıp şehir hastanesine taşınmasını gündeme getiren CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu; En çok hasta kabulü yapılan bu bölümlerin kapatılmasının ardında şehir hastanesinin işletmecisine gelir getirme amacı olup olmadığını Sağlık Bakanına sordu.

İki ay önce açılan hastanenin bazı bölümleri neden kapatılır?

 TBMM  Plan ve Bütçe Komisyonunda devam eden Sağlık Bakanlığı Bütçe görüşmelerinde Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesinin bazı bölümlerinin kapatılıp şehir hastanesine taşınmasını gündeme getiren CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu; En çok hasta kabulü yapılan bu bölümlerin kapatılmasının ardında şehir hastanesinin işletmecisine gelir getirme amacı olup olmadığını Sağlık Bakanına sordu.

Bakırlıoğlu komisyonda yaptığı konuşmada; Manisa Yunusemre ilçemizde iki ay önce Merkezefendi Devlet Hastanesini hizmete açıldı.
460 yatak kapasiteli olan hastanemiz, 170 milyon liraya mal olmuş, merkezî konumu, ulaşım kolaylığı ve hizmet kalitesiyle Manisalıları memnun etmiştir.
Ancak söz konusu hastanemizin en çok hasta kabulü yapan kardiyoloji, kadın hastalıkları ve doğum bölümleri kapatılarak kamu-özel ortaklığıyla yapılan, geçtiğimiz günlerde hizmete açılan Manisa Şehir Hastanesine taşınmıştır
İKİ AY ÖNCE AÇILAN HASTANENİN BAZI BÖLÜMLERİ NEDEN KAPATILIR?
Akla mantığa sığmayan bu değişiklik yurttaşlarımızın sağlık hizmetlerine ulaşmasında sıkıntılar yaratmış ve Manisalıların tepkisine yol açmıştır.
Madem bu bölümler kapatılacaktı, neden milyonlarca lira harcanarak Merkezefendi Devlet Hastanesinde bu bölümler açıldı.
Böyle bir devlet yönetme anlayışı olamaz. Devletin parası bu şekilde çarçur edilemez. Hasta sayısı güvencesi verilen şehir hastanesi işletmeci daha fazla kar etsin diye Manisalıları hastane kapılarında süründürmeye kimsenin hakkı yoktur ifadelerine yer verdi.
Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 00:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER