19 Ekim 2018 Cuma

Ege’de artık huzur ve güven ortamı var

Manisa bu haberi konuşuyor “AKP'li başkanlar adam kaçırdı“

Sözcü gazetesinde bugün yayınlanan haber Manisa ‘da gündem oldu. Yayınlanan haberde Manisa’da iki AKP’li belediye başkanının silah zoruyla adam kaçırttığı ve sorguya çektiği Suat Diktaş’ın bu iddialarını AKP Genel Merkezine gönderdiği ve Erol Kaya ile AKP İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ün de konudan haberdar olduğu yazıldı. Şu ana kadar AKP’li iki başkan Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi ve Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı cephesinden ses çıkmadı.

14 Aralık 2017 Perşembe 14:18
Manisa bu haberi konuşuyor “AKP'li başkanlar adam kaçırdı“
 Sözcü gazetesinde bugün yayınlanan haber Manisa ‘da gündem oldu. Yayınlanan haberde Manisa’da iki AKP’li belediye başkanının silah zoruyla adam kaçırttığı ve sorguya çektiği Suat Diktaş’ın bu iddialarını AKP Genel Merkezine gönderdiği ve Erol Kaya ile AKP İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ün de konudan haberdar olduğu yazıldı.

Şu ana kadar AKP’li iki başkan Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi ve Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı cephesinden ses çıkmadı.
AKP'de “Adam kaçırma skandalı” ortaya çıktı. Manisa'nın Saruhanlı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürü Suat Diktaş, AKP'li Yunusemre ve Saruhanlı ilçe belediye başkanları tarafından silah zoruyla kaçırılıp, iki saat sorguya çekildi. Diktaş, başından geçenleri AKP Yerel Yönetimler Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erol Kaya'ya gönderdiği mektupta anlattı.


SÖZCÜ'nün ele geçirdiği mektupta, olay detaylarıyla yer aldı. Diktaş, CHP'li milletvekilleri ve belediye başkan yardımcılarıyla ilgili sorguya çekildiğini söyledi. SÖZCÜ'ye de, “Görüştüğüm parti büyükleri ‘Bekle, hiçbir şey yapma' dedi. Genel merkezin vereceği kararı bekliyorum” dedi. Diktaş olayı şöyle anlattı:

“SEN KİMLERİN ADAMISIN"
“30 Ekim 2017 günü saat 11.00 civarında Yunusemre Belediyesi'ne ait kreşe gittiğim esnada Belediye Başkanı Mehmet Çerçi de geldi. Beni takip eden Mehmet Öcal ve gri takım elbiseli bir şahıs, ayrıca silahını gördüğüm koruma Volkan tarafından aracımın önü kesilerek araçtan indirildim. ‘Mehmet Çerçi sizi çağırıyor' dediler. 10-15 kişiden oluşan silahlı adamlarıyla beni kreşin yanında kameraların olmadığı alana götürdüler. Sonra ‘Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı'yı arayın o da gelsin' diye talimat verdi. Beni Yunusemre Belediyesi'ne ait OSB'de bir binaya götürdüler. İki belediye başkanı iki saat savcı gibi ifademi baskıyla aldı. Belediye Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya için ‘Rüşvet alıyor mu?' diye sordular. ‘Ankara, İstanbul'a evrak göndermişsin, Özgür Özel ve danışmanıyla görüşmüşsün. MİT misin, Ankara'da kimlerin adamısın?' gibi sorular sordular. Sonra Milletvekilimiz Metin Külünk, vali ve emniyet müdürünü arayıp kaçırıldığımı söylemiş. Polis tarafından emniyete götürüldüm.”
Mektupta adı geçen AKP İstanbul Milletvekili Metin Külünk de ‘üzüntülü' olduğunu belirtti ve “Mektup Erol Kaya beyin önünde duruyor” demekle yetindi.
Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

  • Ad Soyad:

  • Yorum:

  •  

    @name x

  • UYARI: Yazılan yorumlardan sadece yorumu yazan kişi sorumludur. Bu yüzden T.C. Kurallarına aykırı yorumlar yazmayınız. Hakaret içerikli yorumlar onaylanmamaktadır.
    Yeni uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı sistemi demokrasimizi geliştirir mi ?

    ARŞİV