Manisa'da seçim bitti, kavga başladı

Seçimin ardından Manisa siyasetinin önemli ismi Cihan Canuyar yaptığı zehir zemberek bir açıklama ile gündem oldu.

Manisa'da seçim bitti, kavga başladı

İYİ Parti’nin Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için Genel Merkezde Genel Başkan Meral Akşener ile görüşen ve süreç sonunda Orkun Şıktaşlı’nın aday gösterilmesiyle suskunluk yaşayan Canuyar, bu sabah saatlerinde yaptığı açıklamayla iki il başkanını suçladı.

İYİ Parti Manisa il Başkanı Hasan Eryılmaz ile CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban’ı topun ağzına yerleştiren Canuyar basın mensuplarına şu açıklamalarda bulundu.

“Seçim tarihi belli oldu, kimse ortada yok sevgili dostum Uğur Kıraloğlu İYİ Parti’den aday adayı oldu. Kimsenin seçimle falan daha alakası yok. Çalışmalara başladık, ekip kurduk, İYİ Parti’ye gönül vermiş herkesle temas ettik. Partiye ivme kazandırdık. CHP ile İYİ Parti ittifakı belli oldu. Bir akşam Uğur Kıraloğlu ve değerli abim Şevket Gülseven bir yerde yemek yiyoruz. CHP İl Başkanı Semih Balaban'ı aradım ve davet ettim. Sağolsun kırmadı geldi. Ona Şehzadeler Belediyesi için Uğur Kıraloğlu'nun arkasındayım dedim, o da kendisini gıyaben tanıdığını ve ‘Madem sen arkasındasın o zaman ben de arkasındayım’ dedi.

Balaban'ın rahmetli babası babamla 60 yıllık dosttu. Sonra bir ara Semih Balaban bana dönüp, ‘Sen neden aktif siyaset yapmıyorsun? Sen de büyükşehre aday ol. Çok iyi olur’ dedi. Ben böyle bir şey düşünmediğimi sadece ilçe belediye başkan adaylığında Uğur Bey’i destekleyeceğimi aktif siyaset yapmayacağımı ifade ettim. Ancak bu konuşma benim siyaset arkadaşlarım için moral oldu. Bana baskılar başladı ve ben değer verdiğim arkadaşlarımın ısrarlarına duyarsız kalamadım ve aday adayı oldum. Aday adaylığım netleşti aynı Semih Balaban basının karşısına çıkıp aday adayı bile olmamış sayın Orkun Şıktaslı'yı CHP’nin desteklediği adaydır diye lanse etti. Allah’tan şahitlerim vardı yanımda. Ankara’ya aday adaylık başvurusu için gittik. Öyle uçakla, araba ile değil, teşkilat mensupları ile birlikte otobüsle, güle oynaya. İYİ Parti Genel Merkezi’nde başvuru yapacağız. Bir baktık ki İYİ Parti Manisa İl Başkanı’nın yanında İsa Özdemir var. İsa Bey o tarihte MHP Belediye Meclis Üyesi, 24 Haziran’da Cumhur İttifakı’nın bayrağını sallamış ve muhaliflere ‘zillet’ diyenlerle birlikte siyaset yapmış. Benim yanımda ise Uğur Kıraloğlu var. 24 Haziran’da İYİ Parti’den milletvekili aday adayı olmuş ve İYİ Parti’ye maddi manevi birçok yardım yapmış biri. Bu İl Başkanı Hasan Eyılmaz, yanında İsa Özdemir ile birlikte kapı kapı geziyor. Hem de gözümüzün önünde! Biz adam gibi adaylık başvurusu yapıyor, yanımızda teşkilat mensupları ile birlikte ziyaretler yapıyoruz. Bu ikisi gizli görüşmeler peşinde… Neyse İYİ Parti’nin genel merkezi gizli görüşmeleri ve daha düne kadar muhalefete ‘zillet’ diyenleri tercih etti. Uğur Bey aday yapılmadı... Ben ise hiç kimse ile gizli görüşme yapmadım. Tarzım da değil zaten. Babam da bir kez dahi Ankara’ya gidip ‘oğlumu aday yapın’ demedi. Kimseyi araya bile sokmadı. Hep söyledim meydan şahsi menfaatleri için Manisa’nın kaderi ile oynayan bu iki il başkanına kaldı. Bu iki il başkanı ömür billah benim siyasi rakibimdir. Ben bu adamlara meydani boş bırakmamak için her şeyi yaptım, yapacağım da... Ben Manisa’nın çocuğuyum öyle kolay yenecek lokma da olmam. Ya bu adamlar çıkar edeplice istifa eder ya da bunların tüm kirli çamaşırlarını dökerim. İsim isim para para, kime kaç para verilmiş, perde arkasında kimler var... Bir de bunlar Millet İttifakı’nın önderleri. Üzüldüğüm bunların oyunlarına maruz kalan ve desteklemek zorunda kalan binlerce insan. Size yazıklar olsun.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER