Orman yangını evleri de yaktı, mahallelerde halk ve hayvanlar tahliye ediliyor

Orman Yangını Kurban Bayramında ortalığı kasıp kavurdu. Rüzgarın etkisiyle yangın kontrol altına alınamıyor.

Manisa'nın Ahmetli ilçesindeki ormanlık alanda çıkan yangın rüzgarın etkisiyle büyüyünce bazı kırsal mahallelerdeki evleri de yaktı.
Bazı köyler tahliye edilme kararı alındı. Manisa Büyükşehir Belediyesine ait otobüsler tahliye için hazır bekletiliyor.
Yangın etkisini arttırdı, tahliyeler başladı.

HABERİN FOTO GALERİSİNE GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ...


Yangın etkisini arttırdı, tahliyeler başladıManisa’nın Ahmetli ilçesinde çıkan ve dün akşam saatlerinde kısmen kontrol altına alınan orman yangını rüzgarın da etkisiyle birlikte yeniden büyüdü. Yangında bazı mahallelerde evler yanarken, mahallelerin tahliye edilmesine başlandı.

Manisa’nın Ahmetli ilçesindeki ormanlık alanda dün 16.00 saatlerinde başlayan yangının söndürme çalışmaları devam ediyor. Yangına gün içerisinde 7 helikopter, 64 arazöz, 2 ilk müdahale aracı 11 dozer ve 250 söndürme işçisi ile müdahale edilirken Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı itfaiye ekipleri de destek verdi. 
Akşam saatlerinde helikopterler görevi bırakırken, yangına karadan müdahale edilmeye çalışılıyor. Öte yandan yangın Ahmetli ilçesine bağlı Hacıköseli Mahallesi’ne sıçradı. Mahalle tahliye edilirken yaklaşık 10 ev hasar gördü. Öte yandan yangın nedeniyle Ahmetli ilçesine bağlı Bahçecik Mahallesi ve Turgutlu ilçesine bağlı Baktırlı Mahallesi’nin de boşaltılması ihtimaline karşı otobüsler hazırda bekletiliyor. 
Ayrıca mahallelerde bulunan küçükbaş, büyükbaş hayvanlar ile kümes hayvanlarının da tahliyesi için çalışma başlatıldı.
Kızılay Turgutlu Şubesi sahaya indi. Vatandaşlara ve söndürme ekiplerine gıda ve içecek yardımı yapıyorlar.

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2020, 01:19
YORUM EKLE